Jump to content

Конфигуриране на Wi-Fi рутер от WAN страната


lz1mak

Recommended Posts

Здравейте,

Щастлив абонат съм на Телеком груп в Благоевград :)

30 мегабита кабелен интернет за 10лв + първоначално още 10 лева заради това, че не съм от Благоевград по лична карта. Приех условията, попитах има ли още нещо, но нямаше.

Вчера идва техника и е пуснал кабела, жена ми го е посрещнала. Говорих по телефона с него докато е бил вкъщи. Каза ми, че трябва да си вкарам потребителско име и парола и всичко е точно, обеща да ги напише на лист за мен.

Прибирам се вкъщи, жена ми е на лаптопа. Казал човека, че ще и пусне временно "обществен и бавен" интернет, а паролата и потребителското име не може да ми ги даде, за тях трябвало да си платя още 10 лева, ще ми ги начислят към следващата такса ако си ги искам.

Откачих и веднага в офиса на бул. "Дж. Баучер". Жената на касата, на нея платих преди 5 дни подскочи. Всичко е така, забравила е да ми каче, че се плаща за потребителското име и парола за достъп към интернета, но имала оферта за мен. Ако си купя рутер от тях, те ще ми го настроят с потребителското име и парола и всичко е точно. Ядосах се много, защото продаваха техниката на цена по-скъпа от пазарната плюс тези условия да ме дерат за още пари.

Прибрах се и говорих с дежурния оператор, получих потребителското име и паролата от нея. Вкарах ги в мрежовите настройки на рутера, PPoP, по памет пиша, извинете ме ако съм объркал една буква. Рутера се свърза и нета тръгна. Обаче един проблем - скоростта. Тествах я набързо с няколко онлайн тестера, резултата бе подобен: 1.2 - 1.4 Мегабита, това бе максимума. TP-LINK 841ND е машинката.

Дали нещо бъркам с настройките?

Сега отново говорих с операторката по телефона, обясних й още веднъж и ми каза, че ще провери и ще ми се обади.

ПС: Уточнение за мрежовия кабел, 50-60 метра ги има на дължина, не обърнах внимание на клас и производител, екранировка май нямаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, master каза:

Да не би да сте още на въпросния бавен нет?

Нета го платих на 23.01.2016, пуснаха го вчера както писах горе. Сега чакам обаждане от оператора обаче нещо се бави с това да провери какво се случва.

От моя страна като клиент дали мога да съдействам повече по някакъв начин, не знам какво да правя. след като вкарах потребителското име и паролата, рутера помисли няколко секунди и изписа свързване "успешно". Ако съм объркал аз, техниката би ли тръгнала с грешно потребителско име и парола? То паролата е елементарна 1234.

При този "обществен и бавен интернет" адреса беше от рода на 192.168.Х.Х

Сега като пусна traceroute 85.14.35.68.

 

 

Редактирано от lz1mak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, lz1mak каза:

Здравейте,

Щастлив абонат съм на Телеком груп в Благоевград :)

Какъв е тоя доставчик дето ще иска 10 лева за това, че по лична карта не си от града? Ееегаси! И да искат 10 лева за потребител и парола? За пръв път чувам за такава простотия! Аз бих написал че съм нещастен абонат, вместо щастлив. Иначе настройките за PPPOE изискват само username и password и SAVE. Можеш да си видиш реалното IP в  speedtest.net долу

Редактирано от exvitermini
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи тест-а на скоростта до като си вързан с кабел към рутера. пробвай както и спиидтест така и торент файл

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на включилите се!

Причината за бавният интернет е открита. Бях задал резервирани адреси за компютъра и телефона си, а за всички останали бях задал ограничаване на травика на 50 килобита. Поради някаква причина рутера си спазваше тези ограничения за 50 килобита за всички устройства с изключение на компютъра и телефона ми, но и някак сам бе определил лимит от 200 килобита за тези двете /без да ги има в табличата с ограниченията/. Нямам си идея как се е получило. Изтрих и написах отново таблицата за ограниченията в трафика и нещата се оправиха. Разигравах няколко пъти същата схема, но не се повтори това ограничаване на 200килобита.

Споделям опита си, може да е полезно на някой.

Лека вечер,

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, exvitermini каза:

Какъв е тоя доставчик дето ще иска 10 лева за това, че по лична карта не си от града? Ееегаси! И да искат 10 лева за потребител и парола? За пръв път чувам за такава простотия! Аз бих написал че съм нещастен абонат, вместо щастлив. Иначе настройките за PPPOE изискват само username и password и SAVE. Можеш да си видиш реалното IP в  speedtest.net долу

Готово, изчистихме въпроса с 10 лева за потребител и парола. Официално не ги искат да се плащат, било е някаква врътка с техника и жената, която събира парите на касата. Началството й е в течение за случая, разбрах, че не е за първи път далаверата.

Относно еднократните 10 лева за това, че по лична карта не съм от Благоевград е било неизбежно. Но да бъдем оптимисти. Вече пазарувах храна от Кауфланд и там не ми искаха да плащам по-скъпо, защото не съм жител на града :)

Настройките на PPPOE са точно както си ги написал. Благодаря за включването по темата.

преди 4 часа, master каза:

Искат да си вържат гащите както се казва особено ако няма договор. Повечето правят такива глупости.

 

Да, точно така! Без договор е.

Те са навързани така и околните жилищни блокове около мен. Направих си експеримент. Имам под ръка две параболи по 24децибела, 7206 едимаксове и едно нано2м. Вързах ги трите към ЛАНа на рутера и ги насочих към блоковете около мен /около 100 метра/. Без парола. Само за час имаше 35-40 свързали се клиента :) Ограничих им скоростта на 50к :) Зададох и изолация между клиентите. Оставам така положението за няколко дни, с научна цел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехее, много гладни хора има. Аз бях направил подобно нещо но с доста повече радиа и нямаше никакви ограничения. Така и никой не се възползва.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много весела случка - трябва да се направи така, че техниците да нямат причина да взимат пари от клиента - договори и пари в офиса, техника си прави техническата част (платените посещения към месечната такса).
Той така може да иде, ти да си му казал 50 лв. инсталация, той 80 лв да вземе и разликата в джоб.
Друг е въпроса до колко 10 лв. е дъмпингова цена и как им излизат сметките (макар и хитро да са го измислили, на сайта им пише 15Mbps БГ + 15Mbps Int).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На прибиране от магазина пробвах с телефона как се връзва към външните АР с параболите. На 200-250 метра в посоката на антената се свръзва и показва 85-95% сигнал.  Нека има за хората, да не се занимават с глупостите, през които минах аз :)

Редактирано от lz1mak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е много хубаво, но не забравяй, че не се знае кой може да се възползва и злоупотреби с добротата ти извършвайки някакво престъпление зад твоето IP.

Просто имай едно наум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, ако някой заплаши президента примерно през твоя самоделен хотспот, доставчика ще насочи органите към твоя адрес :).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.