Jump to content

UBNT-Rocketm5-липса на Rx при PtMP


deniboy

Recommended Posts

Проблема се получава предимно вечер след 5-6 чеса , ефира е чист и от двете страни , няма и натоварване на трафика , клиентите са на растояние 2 км.

Някой ако има отговор по темата ще се радвам да го сподели....!!! 

Untitled.jpg

Untitled-1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, master каза:

Ccq то ти е ужасно ниско.

Принципно да пада до 72% и после рязко се покачва до 95-96% , работи добре 5-10 минути след което пак пада надолу , скоростта става ниска и пинга започва да варира от 10 мс до 700-800 мс

Изключвам да има проблем при клиент защото ги спирах един по един всичките , и проблема си оставаше.

Смених Firmware и на Рокета и на клиентите с всички версии след 5,5,6 , ефира е чист като сълза и от двете страни ,смених и каналите ,,

всичко без ефект....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би AP то да ти е XM, а клиенти да имаш с XW. В момента точно съм зад клиента на един п2мп 10км рокет с клиент нанобеам м5 и положението е по-зле от колкото като беше с нано бридж т.е. от старите. RX e 300 но ТX се изменя от 160 до 240.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, master каза:

Да не би AP то да ти е XM, а клиенти да имаш с XW. В момента точно съм зад клиента на един п2мп 10км рокет с клиент нанобеам м5 и положението е по-зле от колкото като беше с нано бридж т.е. от старите. RX e 300 но ТX се изменя от 160 до 240.

Ми принципно Рокета ми е XM , при клиентите е мешана работата има XM и XW но всичките са NanoStationM5 Loco и 4 броя са airGrid 27 dbi по принцип проблема се получава при всичките няма значение дали са XM или XW , 

Днес замерих при един клиент скоростите имаше 70 down 45 up

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, master каза:

Колко клиента слагате на рокет?

Там където е проблема са около 21-22 клиента в едно селце , иначе повече от 55-60 гледам да не ги катеря....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, master каза:

Някой клиент с лош сигнал ти прави мизерията, проблемен в ап то или конкуренция според мен.

Принципно до сега нямаше пуснат AirMax защото при клиент имаше един умрел tp-link 7510n и те не работят с него , днес го разкарахме...

За момента нещата се държат добре и проблема го няма  , ще го следя 2-3 дни за да видя как ще работи и ще кажа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, master каза:

Не виждам какво ще ти помогне AirMax-а.

Ми по мой наблюдения работи по добре с него , когато е пуснат....вдига по високи скорости и пинга се държи по добре , на всички магистрали ми е активиран , и работят много добре , 

Там където са ми клиентите има много tp-linkove  и ми спъват нещата но те лека по лека се предават та и тях ще сменя.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.