Jump to content

Bulsatcom Fusion


Mile

Recommended Posts

И аз това искам защото нямам намерение да им правя евала след като те са ужасно не коректни спрямо колегите в бранша.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 184
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 111111

    36

  • Networker

    25

  • master

    22

  • byte

    18

  • Администратор

 

преди 7 часа, msboy каза:

На чужд гръб си правят реклама и ползват мрежата на доставчика ли ?. Аз в крайна сметка нямам договор с БСК да им влача трафика. А защо не ни плащат ??? . Кажете ми IP тата им да ги отрежа. 

На 29.12.2015 г.,, ushoplias каза:

inetnum:        185.4.83.192 - 185.4.83.255
netname:        BULSATCOM-INFRASTRUCTURE
remarks:        INFRA-AW
descr:          Bulsatcom AD
descr:          IPTV farm
country:        BG
admin-c:        NHH666
tech-c:         BNL1-RIPE
status:         ASSIGNED PA
mnt-by:         BULSATCOM-MNT
 

 

Преди няколко години мтел направи нещо подобно, имам спомен че слагаха някаква машина (може би за рестриймър) , но нямам спомен дали плащаха нещо на локалния доставчик.

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, master каза:

И аз това искам защото нямам намерение да им правя евала след като те са ужасно не коректни спрямо колегите в бранша.

Меко казано некоректни , и аз проявявам същия интерес за филтрация  , но все не остава време да стигна до там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
/ip firewall filter
add action=drop chain=forward dst-address=185.4.83.0/24 src-address-list=DROP_BULSAT_IPTV

/ip firewall address-list
add address=172.16.0.0/12 list=DROP_BULSAT_IPTV
add address=192.168.1.2 list=DROP_BULSAT_IPTV
add address=192.168.1.3 list=DROP_BULSAT_IPTV

 

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше само 3-4 които ги ползват, ряпнахме ги :).
Интересно е, че на този порт има повече адреси на други мрежи примерно на Vivacom и външни стрийм услуги.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е добре да ги спираме. По-добре да има шейпър за да не кажат че ограничаваме абонатите.

Може и някой лев да дадът за да не им пречим.

Но може и клиентите ни да отидат в тяхната мрежа (ако са ни пряка конкуренция).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 1 час, px1 каза:

Но може и клиентите ни да отидат в тяхната мрежа (ако са ни пряка конкуренция).

Ще отидат и ще се върнат толкова бързо.

Услугите им са под всякаква критика, недай си боже да има технически проблем, тогава 3-4 дена може да си отседите без усуга.

преди 3 часа, Networker каза:

Интересно е, че на този порт има повече адреси на други мрежи примерно на Vivacom и външни стрийм услуги.

порта е стандартен за Wowza стриимера нормално е да се ползва от знайни и незнайни оператори, но тук обсъждаме заралииския.

блокираме тяхните стриимове понеже ги пробутват хем нелегално хем  безплатно хем са и конкуренция

преди 4 минути, kmeta каза:

На дневен ред идват Netflix.

тяхната услуга е като на voyo т.е. с пари много малко ще я ползват

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Щото в НАП им е казано да не ходят в заралииско,

че ще лъсне една пералня.

  • Харесай 2
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали имаше такава постановка (мисля, че в ЗЕС беше), че за да предоставяш твои услуги в чужда мрежа, трябва да имаш договор за взаимно свързване със съответния оператор? Това отпаднало ли е вече, що ли?

Освен това в договорите с телевизиите или платформите обикновено има клауза, че ще разпространяваш само в твоята мрежа, тия явно в тотален разрез с нормативните документи действат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, 111111 каза:

порта е стандартен за Wowza стриимера нормално е да се ползва от знайни и незнайни оператори, но тук обсъждаме заралииския.

Темата ми е ясна, интересното е, че може би външните услуги от този тип са повече от заралийските - т.е. натоварването си го има и от други стрийм услуги.

Относно услугите на заралиите, качествените кадри бягат от там - особено след "придобиване" на по-малки фирми, вярно е че напоследък доста капацитети вкарват, но за качествена услуга се иска и качествен персонал.
Отделно, все си мисля че целия им замисъл е бързо (и не особено обмислено) разрастване с цел бърза продажба.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..Според запознати в бранша са пред фалит, макар че аз лично не го вярвам в смисъл такъв все пак са голяма фирма и не мога да си обясня как може просто така да затънат.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, master каза:

..Според запознати в бранша са пред фалит, макар че аз лично не го вярвам в смисъл такъв все пак са голяма фирма и не мога да си обясня как може просто така да затънат.

Без да си го обясняваш-46мл евра протестиран кредит към Райфайзен и 78 към Уникредит-държат ги на системи с надеждата да се продадат-септември ги отсвириха Теленор,сега чувам че Дойче телеком искали да ги купят и то само заради лиценза за ГСМ-по евтино им идвало отколкото откриването на нова процедура за честотен ресурс...

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.