Jump to content

Някой ползва ли Nokia E51!?


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Колкото и да не я понасям тази марка... 2 рия ми телефон е такъв поради наличието на WIFI и цената за която го взех нов...Та някой занимавал ли се е с него да го флашва и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми с отключването ли има? Може пък да има метод за отключване, който да има такива резултати че после да е като "чист". По GSM сервизите имат едни машинки дето се свързат със разни сървъри за отключването... което е хитро - взимат пари за всяко разкодиране и го управляват на сървъра си, а вероятно и става въпрос за предварително сметнати hash-ове които се съхраняват на техните мощни сървъри - т.е. не бихме могли в домашни условия да разкодираме..  ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкодирането предполагам става със побутнат фирмваре. Преди време тези разкодирани нокии идваха със фирмваре с номер 200.ххх.ххх, като обаче в този момента нокия бяха далеко от достигането на цифрата 200. Явно идеята на гсм сервизите е да дигнат версията на техния базикан фирмваре, с цен да не може клиента да си ъпдейтне телефона. Обаче мина време ... дойде сезона на дините и нокия пуснаха софт с първоначални цифри 220.ххх и съответно ъпдейта в домашни условия беше възможен вече. Е предположете дали след ъпдейта тези телефони тръгнаха....

п.с. моя е купуват от гет.бг и нямам никакви проблеми с него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

метода с модифициран firmware и на мен не ми допада, а разкодирането с връзка към сървър вече би трябвало да дава възможност за permanent разкодиране, но зависи дали съответната разкодираща служба/устройство+сървър поддържат съответния телефон, доколкото се сещам дават различни възможности за чупене на забраните - модифицране на firmware или друг вид... просто се надявам да поддържат permanent разкодирането... което обикновено става с подмятане и калкулиране на разни кодове (които на техния сървър вероятно са готови сметнати и идват веднага)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не то изсторията на телефона е следната.... Един приятел го е закупил от глобъл но след 2-3 седмици я закъсва за пари и телефона отива в заложна къща при негов познат и там си стой..Взех го направо като нов пълен комплект още с предпазните найлони..Но от доста време не съм се занимавал с подобни неща а конкретния OS доста се е развил от годините който бях го виждал.. за последно :) Просто не бях особен превърженик на подобни телефони поради честите проблеми и т.н. от гледна точка на вируси,забиви..Но сега го имам вече и незнам има ли смисъл да го ръчкам въобще..Иначе WIFI то му се представя читаво пък и е 100мВ все пак..

п.п. цената на която го взех е просто символична.. Е и аз искам N95.. макар, че както казах не харесвам марката особено.. но си имат добри попадения но за жалост слайд..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи му една микро-сд картичка .. вземи един блутутх гпс модул .. и пей сърце

а като спомена за 100те мВ мощност .. вярвате ли или не това нещо се е закачало на 10км към един микротик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат ми каза, че колегата му имал такъв с някакъв GPS модул и е мн доволен!А за 10 те км... нз мн ми се струват.. Каква антена и карта ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24dbi картата е мини-пци не съм сигурен каква мощност

и аз доста се изненадах като видях телефона регистриран в микротика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24 ка ама насочена .. . смисъл не е секторна ?

p.s. сега му пуснах радиото... чисто свири но мн слабо.. и то от мой предавател който е мн яко напомпен от към ниво..А за градските радиа се чува още по-слабо..Ако е на улицата нищо няма да се разбере >:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

изхвърляй това подобие на телефон и си взимай HTC

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момента на пазара има 2 телефона. ако не избереш Н97, то другия вариант е SE Xperia - X1

на мен сонито повече ми харесва, нямам го, но съм работил на него

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

нокия и симбиан смех

Toshiba G1

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.