Jump to content

Покупка на оптичен кабел и сплайсване.


Mitko

Recommended Posts

Здравейте,

търся фирма която да ми предложи /продаде/ оптичен кабел 8 или 12 влакна за външно полагане - армиран, около 500-600 метра и да се сплайсне, и тества трасето.

За контакти - тел.: О888ООО109 - Митко

от София съм.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 600 метра няма какво толкоз да се тества все пак устроиствата за интернет работят при сериозни затихвания и минималните са за 3 км а работят до 20,За оптика пита ли някои от фирмите дали няма да ти отмотае.А инак за влакна то 12 или 24 ка с ноцещо разлика 5 стотинки ,Важното е най вече самото полагане и избора на конкретна оптика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, niki5 каза:

На 600 метра няма какво толкоз да се тества все пак устроиствата за интернет работят при сериозни затихвания и минималните са за 3 км а работят до 20,За оптика пита ли някои от фирмите дали няма да ти отмотае.А инак за влакна то 12 или 24 ка с ноцещо разлика 5 стотинки ,Важното е най вече самото полагане и избора на конкретна оптика.

Утре ще питам в Арго-Контар дали могат да ми отмотат необходимия метраж, също така разбрах от друг пост, че Данимпекс също предлагат на метраж.

Относно тестването - трасео минава през един голям подземен гараж и има много чупки, и затова ми се ще като се сплайсне от двете страни да се тества.

Или казано с прости думи - оптиката ще излезе по-малкия проблем - ще ми трябва някой да я сплайсне от двете страни така, че се търси човек със сплайсър. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук не се казва всичките влакна ли ще се ползват на одф-и ли ще излизат.Инак с задание много чупки по добре FTTH оптика тя е по гъвкава и не се притеснява от чупки а и имаше една като пигтейли .Дай по пълно задание че да ти се даде насока че оптика е хубаво веднъж да прави .Има и бързи конектори за тази работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, niki5 каза:

тук не се казва всичките влакна ли ще се ползват на одф-и ли ще излизат.Инак с задание много чупки по добре FTTH оптика тя е по гъвкава и не се притеснява от чупки а и имаше една като пигтейли .Дай по пълно задание че да ти се даде насока че оптика е хубаво веднъж да прави .Има и бързи конектори за тази работа.

Ще се ползват 6 до 8 влакна, ще излиза на ОДФ и от там с пачове към медиа конвертори или sfp модули. Трасето е от офис по окачен таван, минава през подземен гараж, излиза навън и се качва по една стена, след това вертикално по колона, излиза на един перваз и прекосява до отсрещната сграда, след което вертикално от стената се качва на покрива, прекосява сградата до съседната и минава също по покрива и, като накрая се спуска от покрива два етажа надолу и влиза в помещението. В общи линии половината трасе е на закрито останалата част е на открито.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така така,добре правите връска точка до точка и използвате 8 комлекта конвертори два одф .Ако е така не е ли по евтино два умни суича и едно косъмче ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, niki5 каза:

така така,добре правите връска точка до точка и използвате 8 комлекта конвертори два одф .Ако е така не е ли по евтино два умни суича и едно косъмче ? :)

Дали косъмчето ще е едно или няколко - цената не е кой знае колко различна. Пускат се няколко първо да се раздели физически мрежата, второ по единия чифт ще се претакват огромни файлове, по втория ще върви VOIP а останалите резерва - ако изкочи нужда да се оползотворят, така и така един път се дърпа.

Да от двете страни ще са умни суичове със sfp портове, медиа конверторите ще а в началото...

Ти какво предложение имаш или само си чешем езиците?

Поздрави,

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай тук. Ще ти свършат всичко на ниво и ще си донесат всичко необходимо. Сплайсване, аранжиране, мерене - всичко. От теб само монтажа. Аз работих с тях доста години и нямам никаква забележка, всичко което са направили работи и до днес.

От мен: Този армиран кабел на покрива никак не ми се нрави, помисли за адекватна гръмозащита, оптичните устройства също горят от мълнии, макар и по друг механизъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, stanstanyov каза:

Опитай тук. Ще ти свършат всичко на ниво и ще си донесат всичко необходимо. Сплайсване, аранжиране, мерене - всичко. От теб само монтажа. Аз работих с тях доста години и нямам никаква забележка, всичко което са направили работи и до днес.

От мен: Този армиран кабел на покрива никак не ми се нрави, помисли за адекватна гръмозащита, оптичните устройства също горят от мълнии, макар и по друг механизъм.

Благодаря ти за предложението, утре ще ги прозвъня. 

Поздрави, 

Митко 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Армиран кабел за чупки... Трасе по стена е алпийски способ и се прави с нераждавейка/поцинковани тръби...

В тях се слага диалектрик и живота продължава. Обяснението можеше да го спестиш. По-ужасно нещо само виваком може да измисли ;)

 

Ако бюджета ти позволява можем да го направим на цени:

Монтаж (изковаване на метална тръба) по алпийски способ на сграда - 15лв / м

Монтиране на метална тръба (фасадно) - 5лв / м

Измерване на едно влакно с OTDR и направа на измерителен протокол - 16лв / бр (за споменатото количество)

Сплайсване на едно влакно - 8лв / бр (за споменатото количество)

Изтегляне на кабел FTP/UTP или OK (до 260 кг/км) подземно/скари и етк - 0,55ст / м

Формиране и укрепване на кабелен резерв до 10м - 5лв / бр

Формиране и укрепване на кабелен резерв до 20м - 8лв / бр

цените са без ддс

При евентуален интерес се прави оглед и се дава оферта.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Mile каза:

По-ужасно нещо само виваком може да измисли ;)

 

Дал съм реалното описание от къде трябва да мине кабела - не виждам нищо ужасно като описание, камо ли пък да ме сравняваш с Виваком.

Винаги съм ценял мненията ти във форума и съм останал с впечатлението, че си човек разбиращ от работата си, но мнението което даваш по-горе леко ме обижда.

Оставил съм телефон за контакт - ако искаш обади ми се и ще се уточним за среща и оглед.

Аз наистина искам нещата да станат КАКТО трябва, прави се един път и не мисля, че дадените пари ще бъдат хвърлени на вятъра.

Поздрави,

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да добавя без да искам да те обидя потвърждавам мнението на колегата цените за единичкна поръчка и такова направление са такива .Цени без материали само за направа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, niki5 каза:

И аз да добавя без да искам да те обидя потвърждавам мнението на колегата цените за единичкна поръчка и такова направление са такива .Цени без материали само за направа.

Ни най-малко се обиждам, с колегата Mile се видяхме днес, огледа обекта, съгласи се с моето "описание", договорихме се и си стиснахме ръцете и продължаваме заедно за което му благодаря предварително! B)

Темата да се счита за приключена.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.