Jump to content

Съвет за Web Smart Switch


Networker

Recommended Posts

Здравейте колеги,
искам да попитам, дали сте пробвали някой от следнтие два модела комутатори - ако може да споделите впечатления:
TP-Link TL-SL2428
ZyXel ES-1528

Първоначално се бях спрял на TP-Link-а, но нещо се поизгуби по нашенските доставчици на техника (цялата серия, от 8 до 48 портови), за това си мисля за подобен в същия клас. Комутатора ще се ползва в малка фирма, трябва да поддържа основно VLAN, port isolation, варианти за remote access/статистика, ако може дайте мнение и за други прозиводители от този клас.


Предварително благодаря.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В manual-a на ZyXel-а не видях порт изолация да поддържа, може и аз да не съм видял?
Също така, в инфото на TP-Link пише, че имал loop back детекция и защита - което ме съмнява за този клас техника, но все пак някой ако е пробвал да каже.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших проблема, все пак се спрях на TP-Link, след няколко нощи псуване по извратения интерфейс, гадината заработи.
Интересно, е че за тази ценова група, switch-а поддръжа доста неща - апропо Loop-back-а детекция/протекция работи коректно, както и порт изолацията.
Имаше някои тъпи бъгове в някои модели - пример 48-портовия, за който няма друг фърмуер освен фабричния. За тези пари толкова както се казва :).
Мерси на включилите се в темата.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На каква цена беше TP-Link-а?

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."


Всички мои обяви - network.olx.bg

Изпращам само с ЕКОНТ. Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24-ката е 230, 48-та 340.
Ако ги сравняваш със употребявани, да може да се вземе много добър вариант употребяван, но клиента иска ново :).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се. Парите са си негови. „Който плаща, той поръчва музиката“ :)

Просто ми беше интересно...

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."


Всички мои обяви - network.olx.bg

Изпращам само с ЕКОНТ. Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.