Jump to content

Въпрос за Point to Point 6 км и 12 км


hasanbg

Recommended Posts

Здравейте

дайте ми идея за антени устройства, които да прекарат 100 мб в двете посоки за посочените разтояния

благодаря ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Темата е много обширна и сме писали , потърси с търсачката .

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега по твоя въпрос за 100mbps на 6км бих те посъветвал да ползваш пасатска антена 60см и Groove 52HPn имам доста такива линкове карат си по 90mbps без проблем разбира се зависи и от ефира и доста други фактори,както казва колегата Велин по темата има писано доста,но като хардуер мисля че биха ти свършили работа.За разстояние от 12 км бих ползвал 90-ки пасат с Groove 52Hpn.Надявам се да съм помогнал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземай  powerbeam m5 ac 500 по-добре..Имам на 12 км нямам ядове..150 170 мбпс мисля че минаваха..

Редактирано от ivan123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 1 минута, ivan123 каза:

Вземай  powerbeam m5 ac 500 по-добре..Имам на 12 км нямам ядове..150 170 мбпс мисля че минаваха..

Но работят само на чист ефир, ако е пълно за нищо не става.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MTik AC - ако може да си го нагласи, на 12 км 300 до 400 на half. Иска си сигнал (под -50) - заложи на големи паници ако това ще ти е варианта.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даречем  1.2М  или нагоре  антени за тоя сигнал . Условието е чистия ефир :unsure:. Тествано , закачат се под -50 и скорост 650Мбит по радиото и около 400Мбита УДП/ 300Мбит ТЦП през лана . За понагоре 256QAM или рейтове до 866Мбпс с тия Микротици --> ефира става само накъси разстояния за съжаление :angry: .

'За всяка цел си има тел' - има платени комерсиални решения за това различни от Микротик .

Интересно ми е намен, дали някой е пробвал AirFiberX? Някакси не ми се дават 1500лв за поредния експеримент и скъпи играчки които стават за окрашение на някоя кула с надежда някоя гръмотевица да ме отърве от тях просто  защото намен ми е съвестно да ги метна в кофата .

Успех с начинанието ^_^.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата добре ти е отговорил - в конкретния случай паниците бяха 140 см. За техниката RB911G-ac модела би ти свършил работа - пак зависи от pps и брой хора - преди 2 седмици на 8 км, при използване на 1 chain, 23 dbi към 60 ка, 200Mbps за 100-150 човека работи. Аз лично предпочитам нещо по-мощно (ITX или поне ALIX).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.