Jump to content
  • 0

Колко бута по PPTP RB1100AHx2


a001

Въпрос

Колеги здравейте, ако някой е тествал как се държи като скорост по PPTP - RB1100AHx2  без други правила ? Ако може споделете резултати и с какъв енкрипшън ги получавате. В момента ползвам една играчка 2011 - там постигам 50Мбит максимум и CPU  е на макс. До колкото разбирам хардуерния модул няма да ми помогне понеже той е за IPSEC тунели при RB1100AHx2, нали ? Търся 100 , ако този модел не се справи да мисля за самоделка ? Идеята е за аксес сървър и някой друго правило, без опашки, шейпъри и т.н

 

Редактирано от a001
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Спри криптирането и компресията и ще се дигне скоростта.

Виж в tools>profile кое товари.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

здравей Колега, да наясно съм, че без криптиране нещата са други. Може да погледнеш една моя тема за IPSEC и РБ750, детайлно съм разписъл при кое криптиране колко бута. Тук задачата е друга и се пита по конкретно - при какво криптиране колко сте замерили. Нямам такъв рутер и ми е интересно. Търсих в нета, но няма много които да тестват в този сетъп. Има много с IPSEC които вдигат над 300 Mbit/s заради хардуерния модул, но при PPTP никой не пише. Такова нещо са ми поръчали да правя и немога да променям клиентите които са windows-и .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Ако замениш PPTP със SSTP би трябвало да работи все пак се ползва AES-256

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Точно това тествах преди няколко месеца RB1100AHx2 срещу PC core i5. Но точно в момента не мога да си намеря записките. Върти ми се някакъв спомен за около 300-400 Мбпс. Ако ги изровя, ще напиша точната цифра.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте!

Дано да не навредя с коментара си ,но аз имах такъв борд и го ползвах за PPPoE сървър .Уви на 170кл. и 200Mbit си си обработваше идеално при натоварване на процесора 30-40% при шейпър  simple queue и 90% от потребителите бяха с статични вътрешни  адреси,за да си помислите че все пак има натоварване в  firewall.

Дано да съм бил полезен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.