Jump to content

Какви UPS и защити ползвате за SoHo нужди


Networker

Recommended Posts

Здравейте колеги,
можете ли да споделите какви решения ползвате за UPS-и и защити преди тях (токови удари/пикове).
Става дума за предпазване на офис техника (PC-та, копирни машини и прочие).
Огледах в нета и ми хванаха окото тези два разклонителя със защити в тях, някой ползвал ли е тези марки/модели, ако може да сподели:
Линк 1

Линк 2
 

Благодаря предварително.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ама един онлайн ,е доста парички особено и нов.Тогава с компромис препоръчвам именно избора на обикновен но добър с минимално време на превключване при което той ще смогне да отреагира на едните токови удари .И добавянето на един такъв сериозен разклонител към него и воала добър компромис на ниска цена.Само да добавя всички взаимо свързани консуматори да са в един разклонител на една фаза и на едно земно инак съм виждал щети за няколко хиляди има сериозни изравнителни токове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

По добре да инвестираш  в такъв втора употреба, отколкото да се надяваш на сработване на защити.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От три години реших този проблем само с онлайн ЮПС ,аз лично ползвам марка Powerwalker и съм доволен ,цената е достъпна спрямо другите марки. Проблем засега никакък ,колегите правилно са казали по горе....

Редактирано от space
добавка текст
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това AEG не е истинско. Разклонители със защити само високия клас на APC или правени. Макар, че масовите разклонители със защита имат един сериозен проблем, а именно високия праг на сработване който в масовия случай е над 350 - 400 V.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите - загледах PowerWalker продуктите - имат и разклонители със защита, изглежт добре и като цени. За мястото, където ми трябва (офис с 3-4 PC-та и копирна машина) ми допада варианта с разклонител и стандартен UPS. Няма да откажа и други мнения :).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Внимавай с копирките че някои имат супер консумация при събуждане особено цамцунг

което автоматично гаси UPS-а

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен по-добре не инвестирай пари в някакъв "разклонител с защита" а направо си дай парите за онлайн юпс дори и втора ръка да е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не трябват разклонители а упс.За офис отдели едни ~400лв. за втора  цедка АПЦ поне 1500-2200 вата, щото с тия принтери и разни печатарски машинк е проблематика :).

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Зависи доколко е нужно принтерите да са зад упс-а....

Оопитай да обясниш на лелките

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам на лелките че не може и толкова.. имах няколко случая когато пускаха и духалки по 2 киловата и винаги всичко спираше..и отивам казвам не ги пускайте на този контакт и след ден два пак..Според мен зависи как ще се изгради.. вече свободни контакти не оставям да нямат възможност да включват каквото и да е..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За радост там няма лелки, само мацки на по 20-30, макар, че една жена винаги може да те изненада :).
Мерси за съветите.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.