Jump to content

Въпрос за P2P линк на 6км и нивото на сигнал


master

Recommended Posts

Здравейте, линка е с пряка видимост единственото което има в ляво и дясно от лъча са 2 клетки на мобилен оператор но въпреки това отсрещната страна се вижда отлично с просто око. Използва ни са 2 rocket-a M5 с rocketdish антени + радоми. В момента нивото е -58 ... -60 при максимална изходна мощност на устройствата 27dBm. Според линк калкулаторите нивото трябваше да бъде -36 което разбирам, че е в перфектни условия но разликата от реалните е огромна. Въпросът ми е възможно ли е шума от въпросните клетки да свали нивото? Скоростта е 160мегабита в двете посоки.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя линк е 6км с кула на мобилен зад едната антена

-60...61 на 270/300 мегб държи

Сайта на ubiquiti ми го смята като невъзможен линк заради видимоста,но върви добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вървенето и този си върви просто не мога да разбера защо е толкова ниско нивото. Със същите устройства и антени на 12км е почти същото ниво.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък малко обратно, Базова станция -> клиент ,като клиента е до кула на моб.оператор , сигнал ок -52 ,трафик едвам върви с клизма 25/12 мбит ,растояние до "базата" ~600 м. пряка видимост въртях всякакви антени с зор засега сработи NB- M5-19 -ка. Друг негов 'Комшия" монтирах Локото така че да е в "сянка" от моб. клетки нивото е същото но трафика е 95/94мбит.Явно много шумят мобилните особено по селата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук са  по към страната на АП то. и сигнала минава зад гърбовете на секторите. Но все пак там мощностите са доста сериозни.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук има нещо по въпроса: http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=64416

Явно UMTS на 2,1 GHz, заради голямата мощност, прави интерференция с хармониците си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да при 2,4 има сериозен проблем от 2,1. Един линк на 100м с гридове на 2.4 си караше 60 80 мегабита но като сложиха на няколко стотин метра клетка падна на 10-15.

Но от 2,1 да смущава на 5 което дори е нечетен хармоник си е много сериозен проблем в тяхното оборудване. За конкретните клетки знам, че са последно поколение и са монтирани преди година. Ако не греша на Huawei.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сериозно мислиш че грешката е в тяхният телевизор - разходи се до Джанавара.Пусни си една жалба.Ще дойдат хората,със специфичната техника,със съответната методология , ще замерят и ще се произнесат.Между другото има ефект.Там където виновен е големия телеком разбира се.Големите могат и да си признаят подобни грехове а имат вътъка и да ги отстранят.На мен обаче случая не ми се струва такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, според теб къде е проблема? Сменя ни са антени с пца66 стана по-зле. Сменяни са и радиата. От двете страни се виждат перфектно блпковете от горе до долу. Може и да пропускаме нещо?

За жалби и т.н. според мен няма да има ефект. Те на 90% от точките са им извън нормите за което мога да се обзаложа.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами виж си още първия пост.Най напред кажи какво очакваш.Например при 100Мврs портове от двете страни - може би трафик наближаващ 1гиги.Или за спорта - цифрите на интерполациите да ги докараш като за Нобелова награда.Шума от клетките/ако го има - във Варна има много клетки които реално не работят/ не ти сваля нивото - намалява съотношението сигнал /шум.Там някъде е заровено кучето.Постигнал си долу горе приличен резултат - ако вдигнеш резултата с 10 % - имаш да черпиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При портове 100 full не очаквам нищо повече. Резултатите са отлични но не мога да си обясня къде е заровено въпросното куче. Точно това ме интересуваше възможно ли е  шума да свали нивото. Аз мисля че не може но все пак исках да чуя други гледни точки. И за жалост оставам пак в изходна позиция.

А иначе въпросните клетки работят със сигурност.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Няма не-работещи клетки 100% гаранция.

Проблема не е в честота на която работят клетките а по скоро в ъплинковете помежду им.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доообре.Сигурно няма неработещи клетки.Та на каква честота е ъплинка им.За да видим кой хармоник гоним и с какво ниво е.Боже - че колко време мина от ИГМ - то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Де на 2,4 де на 5 гхз вивател изключително така

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.