Jump to content
  • 0

rb951g-2hnd настройка? Общи неща настройки


Infinity_bg

Въпрос

Здравейте.. имам малък проблем с едно rb951g-2hnd.. принципно съм напълно бос с Microtik ОС и от скоро ми се налага да се боря с него. Накратко.. имам локална мрежа която получава Интернет от един гейт който разпределя трафика за всички потребители. В локалната мрежа е сложен този Микротик, който е бе настроен със статично IP към неговия WAN. Зад този рутер, имам 5 IP камери във собствена мрежа, които са вързани към този Микротик и записат на DVR устройстово. Всичко беше настроено от една фирма и работеше, но същите не ми дадоха правилната парола за достъп до рутера, и съответно се наложи пълен ресет на рутера от мен и наново настройването му.. разбира се не му познавам пълните възможности и тънкости.

Успях, да настроя основното, но искам да мога да достъпвам рутера през WAN порта. Пробвах с portforward, но явно не правя нещо като хората. Имам пълен достъп до рутерау но само ако съм закачен зад него вързан. Очевидно трябва да ми трябва да бъде рутер и да рутира трафика.

Друг странен проблем е че когато се свържа с DVR-а който е зад рутера, през съответната програма за наблюдение, в локалната ми мрежа камерите лагват яко, получавам примерно 1 кадър на 10 сек. Камерите били настроени да предават с ниско качество за да не товарят мрежата, но да записват с високо на DVR устройството, така ме увери човека от фирмата. Уви обаче ако се свърже човек през Интернет с мобилен телефон всичко се вижда нормално. От какво може да се получава така? Едва ли има настроен QoS, а и пинга към рутера е без загуби дори на голям пакет. Вярно суичовете не са маркови, но друг трафик минава без проблеми.

Благодаря Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Доста объркано обяснение, асимилирай го до нещо което се раазбира

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Доста объркано обяснение, асимилирай го до нещо което се раазбира

Ами накратко.. искам да мога да имам достъп до УЕБ интерфейса на рутера през WAN порта му, тоест от локалната ми мрежа да мога да го конфигурирам, а не да ходя и да се закачам зад него с лаптоп.

Другия проблем който имам с него е че неизвестно защо, когато гледам камерите през програмата за наблюдение, камерите лагват яко, тоест ако ги гледам през локалната ми мрежа. Гледайки ги обаче през Интернет всичко е както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

разреши 
input (wan inteface) port TCP:8291 

за камерите ползвай toos torch да видиш кои портове се ползват

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.