Jump to content

Rocket 5AC Point to Point


Cako Milev

Recommended Posts

Здравейте колеги,искам да попитам този рокет тестван ли е от някого във форума и какви са отзивите!Трябва да работи в много зашумена среда,разстоянието е близо 2км които минават през центъра на града,антените са 60-ки на пасат с диполярни облъчватели от тези които се продават при колегите от Шумен,в момента линка е с микротик n стандарт,до скоро работеше както трябва но от известо време ефира тотално се скапа и линка не работи никак добре,хардуера съм го изключил като проблем-сменях всичко,но проблема остана,изграх с мощности,честоти и нищо,та за това смятам да пробвам този рокет,като идеята ми е да прекара 250mbps-реални говоря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рокета работи зле при зашумен ефир. В твоя случай за този капацитет ще трябва да работиш на 80Мхц честотна лента и според мен ще е трудно да го подкараш стабилно. Новия софтуер (говоря от 7.1 нагоре) забива устройствата често при зашумен ефир и препоръчвам работа с XC.7.1-beta3. Иначе ще прекараш и повече на тези 2км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AC на ubnt за момента много ме разочароват липса на канали, ограничени ленти в режим PTMP, а за PTP е трагедия дори на 4 км. и наистина забиват. За AC линк  препоръчвам NetMetal5 ac с антени mANT30, много добро желязо.

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"radio.countrycode=5000 в конфига и ще имаш всички честоти."

Това при всички фирмуери ли е ? 

 

За нетметала при 6км  стабилен ли е ?

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента тествам RocketAC P2P и ще дам отзиви.

Ефира както навсякъде е силно зашумен.

Лошото е, че спектъра му е от 5480 до 5860 (това е с country code 5000)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си взех Rocket Ac-Lite , при мен не мога да го подкарам да работи с Rocket M5 , вижда го но не се връзват , 

И не мога да подкарам и супер каналите....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За AF5x четох в руските форуми, че има проблем с по-малките пакети - скоростта се срива сериозно дори при големина на пакета 1400.
UBNT не съм пробвал още, но MTik AC добре работи, пак е въпрос на ефир/канал.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.