Jump to content

Линк с Rocket M5 и Rate 6.5 Mbps защо?


Recommended Posts

Здравейте.

Имам линк с 2 пасатски антени на 15 км.

От едната страна (където е АП-то) има Рокет М5 с XW firm а от другата в момента има Rocket M5 с XM firm. (пробвано е и от клиентската страна да има рокет с XW firm)

Накратко преди това линка беше с Nano Bridgove и работеше нормално само, че сигнала беше слаб поради дългото разстояние.

Преди да сложа пасатските антени пробвах с рокет диш антени, но резултата беше същият.

При клиентското устройство когато мине трафик единият рейт (TX) става 6.5 мегабита, когато няма никакъв трафик си стои 270 - 300.

Пробвал съм да мина на 20 мхз, също и да сменям канали - ефект нулев.

Сигнала от снимката е -52 -65, което също е доста странно, защото понякога се изравняват и стават и двата около -52.

Пробвал съм да сложа от страната на клиента единия от нано бриджовете, които се ползваха там и воала - всичко си тръгва нормално и този проблем с 6.5 мбита рейт изчезва, остава само проблема с разминаването в сигналите, което като сложа бриджа при клиента вместо пасатската с рокета става още по - голямо нещо от сорта на -60 -80.

Прилагам снимка за да се види по - ясно.

Едната снимка е правена вчера с трафик и абсолютно всичко е наред.

Другите две са правени днеска. Едната е с трафик, другата е без трафик (вижда се на снимките).

ddc2a5904f0768f3cb4bf1efda812692_120x90.  e3ad2ca0eb85605f0157f9dd9a3e2b1f_120x90.  d02e3fc92f23a466f1c44b1e556c00d8_120x90.

Редактирано от Gesha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имам линк с 2 пасатски антени на 15 км.

От едната страна (където е АП-то) има Рокет М5 с XW firm а от другата в момента има Rocket M5 с XM firm. (пробвано е и от клиентската страна да има рокет с XW firm)

Накратко преди това линка беше с Nano Bridgove и работеше нормално само, че сигнала беше слаб поради дългото разстояние.

Преди да сложа пасатските антени пробвах с рокет диш антени, но резултата беше същият.

При клиентското устройство когато мине трафик единият рейт (TX) става 6.5 мегабита, когато няма никакъв трафик си стои 270 - 300.

Пробвал съм да мина на 20 мхз, също и да сменям канали - ефект нулев.

Сигнала от снимката е -52 -65, което също е доста странно, защото понякога се изравняват и стават и двата около -52.

Пробвал съм да сложа от страната на клиента единия от нано бриджовете, които се ползваха там и воала - всичко си тръгва нормално и този проблем с 6.5 мбита рейт изчезва, остава само проблема с разминаването в сигналите, което като сложа бриджа при клиента вместо пасатската с рокета става още по - голямо нещо от сорта на -60 -80.

Прилагам снимка за да се види по - ясно.

Едната снимка е правена вчера с трафик и абсолютно всичко е наред.

Другите две са правени днеска. Едната е с трафик, другата е без трафик (вижда се на снимките).

ddc2a5904f0768f3cb4bf1efda812692_120x90.  e3ad2ca0eb85605f0157f9dd9a3e2b1f_120x90.  d02e3fc92f23a466f1c44b1e556c00d8_120x90.

Опитали с По-стара версия 5.5.6 или 5.5.9

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кои двуполярни облъчватели става въпрос, тези които се монтират на стандартна параболка с винтовете за настройка ли?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така .. версии съм сменял всякакви, както казах преди да сложа пасатските пробвах с рокет диш антени и ефекта е същият!

Колкото до облъчвателите не са на пасат ами на Везувиус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имам линк с 2 пасатски антени на 15 км.

От едната страна (където е АП-то) има Рокет М5 с XW firm а от другата в момента има Rocket M5 с XM firm. (пробвано е и от клиентската страна да има рокет с XW firm)

Накратко преди това линка беше с Nano Bridgove и работеше нормално само, че сигнала беше слаб поради дългото разстояние.

Преди да сложа пасатските антени пробвах с рокет диш антени, но резултата беше същият.

При клиентското устройство когато мине трафик единият рейт (TX) става 6.5 мегабита, когато няма никакъв трафик си стои 270 - 300.

Пробвал съм да мина на 20 мхз, също и да сменям канали - ефект нулев.

Сигнала от снимката е -52 -65, което също е доста странно, защото понякога се изравняват и стават и двата около -52.

Пробвал съм да сложа от страната на клиента единия от нано бриджовете, които се ползваха там и воала - всичко си тръгва нормално и този проблем с 6.5 мбита рейт изчезва, остава само проблема с разминаването в сигналите, което като сложа бриджа при клиента вместо пасатската с рокета става още по - голямо нещо от сорта на -60 -80.

Прилагам снимка за да се види по - ясно.

Едната снимка е правена вчера с трафик и абсолютно всичко е наред.

Другите две са правени днеска. Едната е с трафик, другата е без трафик (вижда се на снимките).

ddc2a5904f0768f3cb4bf1efda812692_120x90.  e3ad2ca0eb85605f0157f9dd9a3e2b1f_120x90.  d02e3fc92f23a466f1c44b1e556c00d8_120x90.

Имал съм такъв проблем, сложете си по стара версия на формуера, в менюто  wireless отметката /auto/ на /Max TX Rate, Mbps:/ я махнете настройте го на скорост на която се закача с едно ниво надолу, примерно MCS 13  правите го на MCS 12. Надявам се това да помогне и на вас, всъщност преди да сменяте формуера изпълнете първо вариант 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива магии правят при неточни стойности на ACK и често при силен сигнал - самозаглушават се.

Пробвай да намалиш с някой децибел и от двете страни излъчването, също ACK-то обикновено е 10% над реалната дължина на трасето.

  • Харесай 1

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.