Jump to content

Малка wi-fi мрежа на къща за гости


Георги Горанов

Recommended Posts

Здравейте съфорумници ! Налага ми се да изградя wi-fi hotspot на къща за гости. Триетажна с голям двор .. Спрял съм се на антена NanoStation M2 и РС с инсталирана RouterOS. Та въпроса ми е дали това е оптималния вариант за една мрежа за да не се припокриват SSID на няколко устройства, мислих с АР на всеки етаж, но се колебая. Дайте ми съвет . Благодаря предварително !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, доста скъпо от към ток и т.н. купи 2 или макс 3 тп-пинка 841д и си свиркай. според зависи колко е голяма къщата за гости може да не се наложи и 3-то устройство

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За домашна употреба по-добро от домашните антенки с кръгова диаграма няма. Аз също бих сложил няколко рутера но бих заложил на zyxel nbg418nv2.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Само компютъра не се вписва?

951-ца без яд кара 10 клиента 60/60 мегабита може би и повече но толкова идват от доставчика

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам че тп-линковете са по-добре, дори ако се набута ддврт или опънврт няма да му трябват и 3 устройства... не може да е чак толкова гогляма 3-етажната къща

плюс това смятам че гоним бюджетно решение а не нещо което ще кара безценен трафик и трябва да е чак толкова дурако-устойчиво

вече цената им е 2 за лев.. 33лв с ддс-то в ЖарКомпютърс....

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за бързите отговори .. А хотспота как да изградя без mikrotik ? с TP-LINK 740N преди време имах такъв флашнах го с dd-wrt точно за целта, но така и не успях да подкарам хотспот на него. В момента съм много доволен от хотспот, който изградих с PC и един 740N работи идеално има 15 дни ъптайм без да спира нито едно от устройствата, а и всичко е стрела ...  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е задължително да има хот спот си карай само с домашни рутери. Ако не един RB 951 за хот спот и Wifi, а ако не ти стига обхвата само от него може към лана му да пуснеш някой друг рутер в режим ап ( ползваш му лана и спираш DHCP то му).

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги съфорумец :) аз ще задам един въпрос... защо ти е хотспот? на всеки клиент да задаваш име и парола или да направиш една проста работа изключително сложна, да вкараш после примерно Юзър-мениджър, да трябва да обучиш някакъв персонал как се правят ваучери, да се чудиш що се разпада връзката м/у микротика и радиуса примерно.... Това което казваш е къща за гости. тя ще има 15 приятели които ще нощуват и ще пият, 3-ма от тях ще са заклети в тоз фейЗбук и ще киснат там, ще ги ограничаваш от към скорост ли? нужно ли ти е? Ако до тази къща за гости има многог други къщи за гости то си сложи проста парола, дори и някой да я разбере какво ще стане? ще ти свърши интернета? то тоз някой "хакер" ще си тръгне след 1 седмица... не вярвам да остават за по-дълго... ако е чак такъв проблем то може за 3 мин да влезеш в 3-те рутера(дори дали ще имаш нужда от 3 ама айде...) и да им смениш ВПА2-паролата

Редактирано от Mupo neTkoB

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за един уикенд безплатна нощувка може да получи обхват и в двора и в съседния ;)

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мястото за пиене е намерено ! От мен бирата .. Та хотспота ми трябва само за да излиза реклама на къщата когато се закачат .. Нищо друго никакви орязвания на скорост никакви уСери и пароли ... Работещия хотспот който поддържам в момента е на този принцип 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок, съгласен съм тогава за хотспота, въпреки че който е дошъл и се е свързал за този интернет то той знае за къщата за гости и е там... Неудачна реклама...

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.