Jump to content

Какъв инвертор 12-220V да си купя за колата.


jaredharet

Recommended Posts

Мисля че темата не е много за този форум, но все пак визирайки факта че доста от потребителите имат сериозни познания в областта на електрониката, за това ще попитам:

Какъв инвертор 12-220V да си купя за колата. Като мисля да го ползвам за захранване на лаптоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то незнам дали има някакъв по-различен от китайските по-магазините.. като марка.Иначе съм отварял няколко не са направени толкова.. зле.. биват :) Иначе и аз мислех така но после пък реших да правя 12->19В 3-4А.И като гледам при първа възможност ще направя ако работи добре ще пускам ограничени бройки на цената на частите ( който мисля да са с гарантиран пройзход от япония ) и символичен за труд..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Мисля че темата не е много за този форум, но все пак визирайки факта че доста от потребителите имат сериозни познания в областта на електрониката, за това ще попитам:

Какъв инвертор 12-220V да си купя за колата. Като мисля да го ползвам за захранване на лаптоп.

в колата като се наложи имам един китайски 200ватов на него дори имаше и изход USB за 5 волта и цената мисля беше около 30лв

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М и аз гледах 300 ватови в конрад пловдив за около 30-40 лв. А във викиват едни доста големи около 500-1000W лв 150-200. Та се замислих един голям инвертор би ли карал някой перфоратор (850W Енхел) защото би било доста удобно ако някъде се прекарва ново трасе и се налага да се дупчат дупки за куки?

Та основната идея е до колко са реани упоменатите ватове ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах един TelStar 300W го даваха и ги държеше долу горе но много са му слабички транзисторите май и охлаждането.. иначе имам тука някъде един чисто нов после ще го потърся да го видя какъв е ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

М и аз гледах 300 ватови в конрад пловдив за около 30-40 лв. А във викиват едни доста големи около 500-1000W лв 150-200. Та се замислих един голям инвертор би ли карал някой перфоратор (850W Енхел) защото би било доста удобно ако някъде се прекарва ново трасе и се налага да се дупчат дупки за куки?

Та основната идея е до колко са реани упоменатите ватове ;)

за китайските неще ще пробваш, тези инвертори не правят синосоида на изхода не знам как ще се държи перфоратора , но определено гледа да има повече запас инвертора за да не прегрее.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той човека искаше за лаптоп пък там няма проблем ако не е синосойда...Ако искат и за перфоратор и т.н.. се взема UPS за помпа за локално парно има БГ такива и работят на 50Hz/ синосойда на изхода.. А мънинките китайчета са на импулсен принцип .. С импулсно вдигат от 12 до към около 300В право напрежение после с 4 мосфета по мостова схема го щракат с 100Хз на рамо мисля ( не съм го мерил ама като загледах елементите е долу горе така) важното е, че няма сигнала на изхода е подходящ за импулсни захранвания само..

п.п. гледам тука моя дето го имам който не е пускан още дори незнам дали и работи е 250W/500W max и е наполовината на лаптопа ми, а стария 300W пак китайски е 5 пъти по-малък  :o но си загряваше много!Гледайте да вземате поне 2 пъти по-голяма мощност от тази която ще ви трябва.. ще ви спести доста проблеми а и ще има по голяма гъвкавост във времето за напред....цените не са толкова фрапиращо големи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно ...

Преди време комшията си взе 500 в инвертор ползва го да захранва 15 " буфер мися 200 вата беше запалихме и 500ватов ъглов шлаив но като се напъна малко и спря  инвертора има защити не знам какъв беше по рождение, струваше 50-60 лв от диста време работи няма ядове 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Купон за 5% отстъпка на инвертори 12V-220V и 24V-220V в е-магазин elektronikabg.com купон "mikrotik-bg.net" 10бр. валиден до 10.Март.2012г. тестово. Инвертори – характеристика и тест на акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.