Jump to content

Какъв инвертор 12-220V да си купя за колата.

jaredharet
 Share

Recommended Posts

Мисля че темата не е много за този форум, но все пак визирайки факта че доста от потребителите имат сериозни познания в областта на електрониката, за това ще попитам:

Какъв инвертор 12-220V да си купя за колата. Като мисля да го ползвам за захранване на лаптоп.

Ами то незнам дали има някакъв по-различен от китайските по-магазините.. като марка.Иначе съм отварял няколко не са направени толкова.. зле.. биват :) Иначе и аз мислех така но после пък реших да правя 12->19В 3-4А.И като гледам при първа възможност ще направя ако работи добре ще пускам ограничени бройки на цената на частите ( който мисля да са с гарантиран пройзход от япония ) и символичен за труд..

• Administrator

Мисля че темата не е много за този форум, но все пак визирайки факта че доста от потребителите имат сериозни познания в областта на електрониката, за това ще попитам:

Какъв инвертор 12-220V да си купя за колата. Като мисля да го ползвам за захранване на лаптоп.

в колата като се наложи имам един китайски 200ватов на него дори имаше и изход USB за 5 волта и цената мисля беше около 30лв

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Именно много са евтини.. китайчетата .... 30 лева какво му плащаш :)

М и аз гледах 300 ватови в конрад пловдив за около 30-40 лв. А във викиват едни доста големи около 500-1000W лв 150-200. Та се замислих един голям инвертор би ли карал някой перфоратор (850W Енхел) защото би било доста удобно ако някъде се прекарва ново трасе и се налага да се дупчат дупки за куки?

Та основната идея е до колко са реани упоменатите ватове ;)

Имах един TelStar 300W го даваха и ги държеше долу горе но много са му слабички транзисторите май и охлаждането.. иначе имам тука някъде един чисто нов после ще го потърся да го видя какъв е ...

• Administrator

М и аз гледах 300 ватови в конрад пловдив за около 30-40 лв. А във викиват едни доста големи около 500-1000W лв 150-200. Та се замислих един голям инвертор би ли карал някой перфоратор (850W Енхел) защото би било доста удобно ако някъде се прекарва ново трасе и се налага да се дупчат дупки за куки?

Та основната идея е до колко са реани упоменатите ватове ;)

за китайските неще ще пробваш, тези инвертори не правят синосоида на изхода не знам как ще се държи перфоратора , но определено гледа да има повече запас инвертора за да не прегрее.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Ами той човека искаше за лаптоп пък там няма проблем ако не е синосойда...Ако искат и за перфоратор и т.н.. се взема UPS за помпа за локално парно има БГ такива и работят на 50Hz/ синосойда на изхода.. А мънинките китайчета са на импулсен принцип .. С импулсно вдигат от 12 до към около 300В право напрежение после с 4 мосфета по мостова схема го щракат с 100Хз на рамо мисля ( не съм го мерил ама като загледах елементите е долу горе така) важното е, че няма сигнала на изхода е подходящ за импулсни захранвания само..

п.п. гледам тука моя дето го имам който не е пускан още дори незнам дали и работи е 250W/500W max и е наполовината на лаптопа ми, а стария 300W пак китайски е 5 пъти по-малък  :o но си загряваше много!Гледайте да вземате поне 2 пъти по-голяма мощност от тази която ще ви трябва.. ще ви спести доста проблеми а и ще има по голяма гъвкавост във времето за напред....цените не са толкова фрапиращо големи....

• 8 months later...

Преди време комшията си взе 500 в инвертор ползва го да захранва 15 " буфер мися 200 вата беше запалихме и 500ватов ъглов шлаив но като се напъна малко и спря  инвертора има защити не знам какъв беше по рождение, струваше 50-60 лв от диста време работи няма ядове 

• 2 years later...