Jump to content

Wireless 200 Мbps?


ExIt

Recommended Posts

Здравейте  ,

 

Не ми се вярва , че мога да ги получава по Wi-fi? Но все пак искам да чуя вашите мнение имали шанс да се достигне тази скорост?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Отговорено (Редактирано)

AC стандарта на 2 стрийма поне ще ги осигури /на хартия и един стрийм трябва да се справя 433mb/s/ ! Но тука е важно да се отбележи, че говоря за рутер и подобна карта на лаптоп или там у-во в стая, а за по-големи разстояния и прегради между устройствата нещата се усложняват драстично  O0

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TL-WR1043ND  -> този рутер според описанието може да достигне 450mbps  , но все пак съм се научил да не вярвам много на описанието.

Интересувам се , по простата причина , че ми предлагат 200mbps Интернет и дали ще успея да ги достигам по wiresless.

Лаптопа и рутъра ще са в една и съща стая 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е и каква е картата на лаптопа. Може да пише , че рутера е 450mbps, но ако не се поддържат стандартите от лаптопа ще работи каквото може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ланкартата на лаптопа ми , но какво виждате в описаниято също пише "up to 300 mbps" 

Но съмненията ми все още остават.

Бях се спрял на този модел безжичен рутър RB951G-2HnD.

 

Вие какво мислите по въпроса

http://www.intel.com/content/www/us/en/wireless-products/centrino-wireless-n-2230.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще си в същата стая с рутера, прекарай си Gbps връзка по кабел с него и проблема ти приключва.

Каква е тази мания непременно да дойде безжично?

Безжичния стандарт и скоростите обявени по него не са реално достижими - реално (при определени условия) се постигат ~50 до 75 % от това, което "казва" стандарта за максимална скорост - всичко друго е маркетинг (което си мисля е и офертата за 200Mbps Интернет).

 

И като съм почнал, нали не мислиш, че сам можеш реално да уплътниш тази скорост, дори да ти я пуснат - ще ползваш пикове от нея за секунди или части от секундата. Реално дали ще си на 20Mbps или на 200Mbps няма да усетиш разлика в browse и нормална работа с Internet - освен ако не искаш да дърпаш по 2TB данни на ден.

Лакомията ще ни затрие - заедно с подобни теми.

  • Харесай 1

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е че кабела е най-добре но са малко клиентите които можеш да ги убедиш в това. Не случайно ефира е толкова зле защото всеки има рутер, а да не говорим за някой които имат по един във всяка стая :D .

Ако си вземеш читав безжичен рутер и е настроен правилно би трябвало да ги постигнеш но съвсем друг е въпроса до кога и защо ти е това.

Огледай за някой рутер на AC стандарта и ако не намериш карта за лаптопа си вземи рутер с адаптер. 

Както е казано обявените 300мб реално са достижими на половина в най-добрия случай! 

  • Харесай 1

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

X/2-20% това е формулата за скоростта

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.