Jump to content

Проблем с натоварването на CPU-то и разпад на линка.


boby_m

Recommended Posts

Ако имаш ниско CCQ (канали, шум или кофти кабели/облъчватели) може също да е прекалено висок сигнал - самозашумяваш се - намали стойностите на картите докато постигнеш сигнал около 60-65).

Можеш да пробваш да ограничиш MSC-тата - демек фиксирай на по-ниска стойност на която линка да работи стабилно.

По принцип nstreme с 802.11n е голямо потене докато се докара да работи, от друга страна nv2 работи относително добре с този стандарт (на цената на по-висока латенция и по-малка скорост). Понеже ползваш този вид техника (която е със 100Mbps ланове) реално не ти е необходима скорост по-голяма от 100Mbps в посока и nv2 би ти свършил работа.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля , че това е проблема.Имам работещи линкове с CCQ-та около 75 % и работят без проблем .Не са разпадали с дни и седмици.Друго според мен е причината да разпада. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

CCQ е качество на сигнала,

няма как да кажеш че сигнала е кофти и линка е добре.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разпада заради nstreme, смени на nv2 и няма да ти разпада.

А проблема е чисто софтуерен, от MTik са решили, че не искат да развиват този протокол, за сметка на nv2. Проблема го няма с по-старите версии при ползване на 802.11a стандарт.

Относително стабилно nstreme работи на версии 6.7 и 6.25 - пак зависи от техниката.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е проблемен облъчвател.Имах 1 такъв линк с подобно разкачане-смених облъчвателите от 2-те страни.Естественно се оказа 2-я.Преди това въртях карти,бордове ...  Сега 10 дни не е мърдал.

Интересно,подменения под 5700 правеше пълна боза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не е облъчвател.Сменял съм ги 2 пъти.Май  "Networker " ще се окаже прав за NSTREME-а.Смених протокола на NV2 и от 5 часа всичко е наред.Ако се задържи така до утре значи това е била причината за проблема при мен. ::)

 

^-^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм го този проблем много пъти, проблема с nv2 е по-високата латенция и по-малката скорост спрямо nstreme.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите."Networker"  се оказа прав.Откакто смених протокола линковете са повече от стабилни. ::)

Редактирано от boby_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.