Jump to content

От нас зависи !


SS7

Recommended Posts

  • Собственик

Колеги , може би за пръв и за последен път ще пусна такава тема в тоя форум.

От всички нас зависи дали ще продължава да се случва това :

zx500_614602.jpg

n512212552_1812954_5193.jpg

n512212552_1813222_7037.jpg

Аз ще протестирам! ще протестирам по следния начин :

Тъй като не съм съгласен от моите данъци да се плащат заплати на хора, които заповядват

да се и бият наред жени, деца, старци, журналисти и случайни хора, от утре обявявам ефективен протест,

които се състои в следното :

1. Превеждам голяма част от парите си извън БГ.

2. Ограничавам потреблението си до минимум за два месеца - храна,ток,вода (

основна част от приходите в бюджета са от ДДС)

3. Изтеглям всичките си останали спестявания от банките.

4. Забавям плащането на данък печалба (с цената на лихвите) до края на мандата

на това правителство.

5. Спирам да плащам всякакъв вид глоби до края на мандата на това правителство.

Всеки, който е несъгласен с методите на сегашното управление сериозно да се замисли

дали да не протестира по същия начин. Протеста би бил много ефективен ,

особено по т.2 и т.3

От седенето пред парламента едва ли ще има кой знае какъв ефект,

но ако 100 000 човека си изтеглят парите от банките, повярвайте ми -

ватмана сам ще поиска да си ходи.

А Вие ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете за стила, тъкмо ставам. Можете да пействате текста свободно.

Снимки с изкривени лица няма да ме засегнат. Искали са екшън отишли са 'да протестират' ступали са ги, голям праз. Умрели няма. А и да има не е мой проблем. Тъпи студенти са излезли, знаейки че ще ги бият. Модерния начин е протест чрез лобиране, кви са тия сблъсъци с куките. Животни.

От цялата тая простотия пак ефекта ще е като '97-ма година дето се оказало че инфлацията била поради някаква сложна икономическа рестартираща схема ама никой не знаеше и всички олигофрени смъкнаха правилтеството (което може и да не е така няма смисъл от спор понеже не се занимавам с политика от някои от предните избори насам).

Има ефективни начини на действие и неефективни и опасни и престъпни. Да излезеш да се биеш с куките не е неефективен начин а .... направо тъп начин.

Навсякъде по света ако някой сформират опасна тълпа, куките колкото и да са добри и мили са Длъжни да вкарат ред. Това е психология и традиция и възпитание.

Нямам намерение да променям начина си на живот заради някакви простотоии които не съм видял как ме засягат, при положение че не гледам телевизия, изобщо дори и не знам че някви си там криминални политици дето правят простотии. Съсредоточавайки се върху личния си успех смятам да променя начина си на живот не да протестирам а да си надграждам собственото положение, наприемр да увелича продуктивността си и т.н. и в крайна сметка подобрявайки положението си 1. по-малко ще ме засягат криминалните политици с кражбите си 2. ще имам повече ресурси за Качествено контриране, влизане в активно ЛОБИ (някаква умна организация където се знае какво се прави така че да няма пострадали и да има резултати). Но не партия щото там заради парите замирисва бързо.

С глупави 'протести' и овиквания показваме че не знаем какво става и че ни е страх. От кво? От торбалан? Ха. Повече ще се притеснявам ако има някаква дестабилизация пак като '97ма.

Пък то и ЦРУ и т.н. понякога подстрекават безмирици и сваляния на правителството и т.н. което не са теории а са си документирани престъпления. Какво ми гарантира на този етап че това не е такава простотия или медиен шум за да се прикрие нещо друго?

TCP/IP v4 никви други простотии за мен.

Благодаря за вниманието  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK, познавам влиятелни личности, които обикновено са добре информирани, ще поговоря с тях на тази тема и ще ги подпитам как може да се лобира, но повече внимание на това не смятам да отделям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като студент мога да кажа, че съм член на една не малка общност.

В която също си имаме избори и хора които управляват и ни представляват пред декан и т.н.(Пред хора над нас в ерархията).

И какъв е резултата за протичането на тези избори, българите (понеже голяма част са турци и македонци) Българите си седят в тях или из общажитията и никакво отношение не взимат при провеждането на избори. Ние не опражняваме основното си право "правото на глас". А турците, македонците и др. се обединиха отиват издигат си техните хора гласуват си за тях и резултата е. Турците на власт.

Това е един микро пример, който също може да бъде и примир за състоянието в държавата ни.

За това моето мнение е хората трябва да отстояват своите искания, младите също на избори да упражняват правото си на вот. А не после да питат защо ни управляват тези а не онези. Еми ето защо, защото като е имало избори те не са отишли да си дадът НЕПОДКУПНИЯ глас.

Дълеч съм и от мисълта, че масата студенти или фермери не са отишли на протеста с цел: Дайте да се сбием малко или пък полицаите дайте да разбием нечии друга глава. За мен причината за мелето е хора които са били там с политическа цел и именно подтикнати от някои си партии да създадът всеобщ хаус. А от там задължение на полицията е да вземе контрола в свои ръце дори и чрез прилагане на сила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно гласуването: на избори се съветвам с хора, чието мнение уважавам, и гласувам според това, гледам да не ме мързи да ида да пусна вота. Преди се интересувах самостоятелно но разбрах че е гоялмо главоболие и лесно се подлъгвам по мненията на политически лаици. За това сега си питам моя човек и така. А един път си спомням че навивах познатите си да се обединим да гласуваме за едните че да има по-голям шанс срещу еди-кой-си.

Между другото и в Рига (Латвия, държавата на MikroTik) имаше по същото време подобни протести, където даваха по руската ТВ1 обръщаха коли и т.н. не си харесват положението пичовете. Да си гледат рутербордовете викам аз щото ако ми прятат още някой бъгнат лагав борд ще мина на openwrt и довиждане  ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ЗА! И го правя по-малко по-различен начин на точка 2!Но е ефективен за мен и против тия ТАПАЦИ КОЙТО НИ УПРАВЛЯВАТ!Предполага се че ще ми бъде изтрит коментара и няма за какво да виня админите но ВСЕ ПАК ИСКАМ ДА КАЖА И ТУК.... НА ТИЯ ГОРЕ-> ДА ГО ДУ*АТ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Извинете за стила, тъкмо ставам. Можете да пействате текста свободно.

Снимки с изкривени лица няма да ме засегнат. Искали са екшън отишли са 'да протестират' ступали са ги, голям праз. Умрели няма. А и да има не е мой проблем. Тъпи студенти са излезли, знаейки че ще ги бият. Модерния начин е протест чрез лобиране, кви са тия сблъсъци с куките. Животни.

От цялата тая простотия пак ефекта ще е като '97-ма година дето се оказало че инфлацията била поради някаква сложна икономическа рестартираща схема ама никой не знаеше и всички олигофрени смъкнаха правилтеството (което може и да не е така няма смисъл от спор понеже не се занимавам с политика от някои от предните избори насам).

Има ефективни начини на действие и неефективни и опасни и престъпни. Да излезеш да се биеш с куките не е неефективен начин а .... направо тъп начин.

Навсякъде по света ако някой сформират опасна тълпа, куките колкото и да са добри и мили са Длъжни да вкарат ред. Това е психология и традиция и възпитание.

Нямам намерение да променям начина си на живот заради някакви простотоии които не съм видял как ме засягат, при положение че не гледам телевизия, изобщо дори и не знам че някви си там криминални политици дето правят простотии. Съсредоточавайки се върху личния си успех смятам да променя начина си на живот не да протестирам а да си надграждам собственото положение, наприемр да увелича продуктивността си и т.н. и в крайна сметка подобрявайки положението си 1. по-малко ще ме засягат криминалните политици с кражбите си 2. ще имам повече ресурси за Качествено контриране, влизане в активно ЛОБИ (някаква умна организация където се знае какво се прави така че да няма пострадали и да има резултати). Но не партия щото там заради парите замирисва бързо.

С глупави 'протести' и овиквания показваме че не знаем какво става и че ни е страх. От кво? От торбалан? Ха. Повече ще се притеснявам ако има някаква дестабилизация пак като '97ма.

Пък то и ЦРУ и т.н. понякога подстрекават безмирици и сваляния на правителството и т.н. което не са теории а са си документирани престъпления. Какво ми гарантира на този етап че това не е такава простотия или медиен шум за да се прикрие нещо друго?

TCP/IP v4 никви други простотии за мен.

Благодаря за вниманието  :)

Твоя микроклимат зависи от основния климат, за какво лично проспериране говориш, ще станеш богат и известен и "случайно" застрелян щото мътиш водата на някой. Наскоро даваха по нова тв за един наемен убец наели са го за 15бона .. нищо работа. Това ние държавата. Така, че и да не ти пука за тези които са ги пребили, трябва да ти е ясно, че те са се жертвали и за твоя живот, малко уважение поне прояви.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен. Не се връзвам така лесно. Не съм бил там, нито ти. Казах - ще питам който смятам ще му разбира и ще видим. Никва файда да правим някви хора, които не познаваме, на герои, за нещо, което не ни засяга пряко и т.н. Разбирам позицията ти. Но моята е друга.

p.s. Моля престанете да се плашите от Нова Телевизия  ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна е ясно, че на тази географска ширина нищо не става. Нямам намерение да си тровя нервите с протести и взимане на страна. Няма и да гласувам въпреки всички призиви. Не виждам за кой мога да гласувам, и което е още по-зле дори да гласувам за някой не мога да дам гласа си за него. Давам го на партия, която може да вкара с този глас някой друг. Някой, който слушка добре. Това е положението. Лошото е, че както са тръгнали нещата в тази държава ще останат само идиотите, а всички нормални хора пропуснали да си съберат куфарите досега ще се изнесат с надеждата да получат шанс да живеят в нормално общество. И докато го пиша това почнах да се изнервям и си скапах настроението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми стана ясно горе-долу за какво е ставало въпрос, когато по радиото чух организаторите на протеста и началниците на полицаите в студиото. Имало е провокираща група която е пристигнала на протеста, събрала се с мирната тълпа, и започнали да правят проблеми. А по ТВ единия полицяй каза - футболни хулигани били. Куките не знаят как да организират протеста, така че да ги избегнат тия мизерии. Т.е. от едната простотия стана - голямата простотия. Щом на мен още не ми е станало ясно как да подкрепя каузата на организаторите на протеста значи не са си свършили работата. Щото можеха да го споменат по радиото. Не съм имал време да се ровя във въпроса и за това не знам повече за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Отдавна е ясно, че на тази географска ширина нищо не става. Нямам намерение да си тровя нервите с протести и взимане на страна. Няма и да гласувам въпреки всички призиви. Не виждам за кой мога да гласувам, и което е още по-зле дори да гласувам за някой не мога да дам гласа си за него. Давам го на партия, която може да вкара с този глас някой друг. Някой, който слушка добре. Това е положението. Лошото е, че както са тръгнали нещата в тази държава ще останат само идиотите, а всички нормални хора пропуснали да си съберат куфарите досега ще се изнесат с надеждата да получат шанс да живеят в нормално общество. И докато го пиша това почнах да се изнервям и си скапах настроението.

Така е , и тея идиоти които са тук и като не гласуват ще ги управляват други като от ДПС, тогава не само държавата ама и нацията ще стане под въпрос.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма и да гласувам въпреки всички призиви. Не виждам за кой мога да гласувам, и което е още по-зле дори да гласувам за някой не мога да дам гласа си за него.

А е хубаво да "гласуваш", защото проблема не е в това за кой ще гласуваш....

Аз също ще гласувам, но ще пусна празния плик.

Разликата е там, че така вземаме от процентите на тези, които се опитват да правят машинации по изборите.

Примерно както го правеха ДПС, а и не само те.

Извозват ги с автобусите от Турция за да гласуват. И си знаят добре работата, защото българите не сме единни и не ходим да гласуваме, така техния процент расте.

На миналите избори, ако всички които не знаеха кого да подкрепят бяха си направили труда да пуснат празния плик, тогава резултатите щяха да са съвсем различни на фона на общият процент гласоподаватели. Не че в случая би имало голямо значение(както бе казал Бай Ганьо - всички са маскари), но поне нека им излязат криви сметките.

Като цяло проблемите на нашето общество идват главно заради това, че не сме единни.

Показва го общественото настроение от:

1.Последните събития

2. Когато стачкуваха учителите

3. Протестите на полицаите

Общо взето сме на принципа всеки сам за себе си.

И честно казано, ще последвам примера на SS7 и ще забавя плащането на своите задължения към държавата.

Защото се видя, че и до ден днешен полицията не е обучавана как се отреагирва в подобна ситуация. Нито имат необходимата техника.

Не видях снимков или филмов материал да има кървища и спукани кратуни на бабаитите с качулките, но видях такива от насилие и гаврене над слаби хора.

Едит: Докато пиша тези редове vsh ме е изпреварил по темата, Защо си заслужава да се разходим до урните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да опитаме да направим стъпка напред:

Кои са двата най-големи държавни проблеми за нас тук дето сме се събрали? Да направим списък и да ги подредим, да видим кои са двата най-.

например:

1. Липсата на качествено убеждаване на хората да гласуват за когото трябва

2. безнаказаността на управляващите и широчината около врата им

И да помислим какво можем да направим за действие в правилната посока. За по-голям успех тъй кат гледам трябва да намислим действие като група право-имащи хора.

Например.. можем на всеки избори колективно да избираме правилния избор, да драснем по няколко реда защо е така,  и да го пействаме на всичките си контакти. Само че става прекалено политическо, тъй че трябва добре да е ясно на страничен наблюдател нашата добросъвестна и независима мотивация. Тоя избор можем да съгласуваме с БАИТ обаче на сайта им пише че са се обвързали, което не е проблем, понеже партията не е от значение, от значение е личността за която се гласува.

p.s. Преди публикуването на текствое трябва да се преработят от PR. Наприемр всички "ние сме против..." трябва да се променят на "ние сме за ..., понеже.." това е техника на позитивността, която важи и за ... всичко. Дори е начин на мислене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.