Jump to content

Wi-Fi мрежа за 10 човека с WAW-mode


Recommended Posts

Здравейте

 

Можете ли да ме посъветвате как да изградя WI-FI мрежа за 10 поребителя на растояние до около 500 м. Представям си го с Микротик и TP-Link рутерчета настроени във WAW-mode. Някой правил ли го е или може да ми предложите и друг вариант ?ь

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Просветли ни за този WAW-mode

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е допуснал грешка и иде реч за WAN mode, както и 10 поребителя, ще да е 10 потребителя.

Ако пък не е грешка, тези "поребители" сигурно се занимават с някакви игри онлайн, което може да си е WAW-mode, но аз не разбирам от такива - играя си само табла :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WAW-mode (Wifi as WAN). Това е когато антената се използва за WAN и съответно и за LAN, OpenWrt го позволява като настройка. идеята ми е да сменя Firmware на TP-link рутерчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Някакво ново наименование на MESH явно

нещо което по принцип се прави с RB333/433 alix и други с по няколко карти

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво разполагаш като хардуер и бюджет, и какви са ограниченията откъм условия, как мислиш ще изглежда на картинка, това което искаш да направиш?

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имам компютър на който смятам да инсталирам микротик и да купя една wi-fi платка. Антене може би някаква от кръглите (нямам понятие). За най-евтино си мисля че тп-линк рутерчета ще свършат работа. Наностейшъните май са доста по-скъпи !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ами имам компютър на който смятам да инсталирам микротик и да купя една wi-fi платка. Антене може би някаква от кръглите (нямам понятие). За най-евтино си мисля че тп-линк рутерчета ще свършат работа. Наностейшъните май са доста по-скъпи !

до тук с описанието ще си до онова дърво с продълговатите плодове

вземи си един такъв комплект

http://vesuviustreamline.com/bg/product/mikrotik-routerboard-six-pack.html

и се развивай като взимаш клиентски насочени устройства

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ги проверя тези устройства. Благодаря за съвета. Да споделя малко повече информация. Идеята ми да използвам рутерчета е, че клиентите да могат директно да се свързват към тях без да е необходимо да закупуват рутер отделно. Финансите за това са ограничени, понеже мрежата ще бъде в една циганска махала и риска за възвръщане на инвестицията е доста голям, затова трябва да постигна резултата с минимум разходи :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиния начин за който се сещам е да се работи със 802.11n на 2.4GHz. TL-WR84xx+OpenWRT.

За да има шанс да работи добре, трябва да има пряка видимост - да се монтира на високо. Ще има нужда от кутия, и изолация с метален слой, за защита от други шумове на 2.4.

За 500 метра трябва да работи, ако няма шумове на 2.4

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Мисля , че по-скоро едно GrooveA HPn  с неговата омни антена качена на 5-6 метра минимум би осигурила покритието , а за клиентските у-ва евентуално може да се мине и с Netis WF2414 !

   
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с микротик като излъчващо ап може ли да се направи? Какви карти има които да излъчват на 2.4 ? Каква антена трябва да сложа ? Има ли нещо специално при настройката на микротик ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не гледаш ли Ел Класико ? По темата мога да кажа , че след тези въпроси мисля, че сам не можеш да се справиш !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.