Jump to content
  • 0

Повишаване на скоростта


Matrata

Въпрос

Здравейте колеги, интересуваме как може да вдигнем скоростта в едно населено място при положение че в момента имаме изграден линк с RB433GL с карта R52hN използват се антени 120см с двоен конвертор линка е на около 36км. ще приложа и снимки на бордовете от настройките, самите бордове като функция се ползват само за пренос на сигнал и vlan като в тях няма нищо конфигурирано или да ограничават направен е bridgе.

Въпросът ми е какво ще е най-добре да направя за да вдигна скоростта четох чрез бондинг имало някакъв вариант, както и ако се направи и още един допълнителен линк и да се замени бондинг-а та това ми е въпроса как ще е най-удачно.

post-3501-0-95277100-1425559985_thumb.pn

post-3501-0-18588000-1425560007_thumb.pn

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Nv2 ползваш ли?

тея VLAN-и смешна работа 
ако преди и след рутербордовете имаш компютри, прекарай един компресиран EOIP

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Аз питах тука дали някой е пускал бридж MPLS вместо EoIP или WDS , но за сега никой нищо ... иначе пише , че:

" The MPLS/VPLS approach has some advantages:

  • VPLS tunnel is about 60% faster and less overhead than EoIP tunnel
  • 802.11n speed is limited over WDS bridges, this method doesn't have such limitations "
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм пускал преди години, но не забелязах разлика. Тук в случая се говори за овърхед на пакета, който е пренебрежително малък в сравнение с пейлода и всява малко заблуда от какво се печели. Разликата е 10-на байта на пакет от 1500. (<1%)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

почти среден размер на пакетите е 600-700 бита 
при ползване на компресиран EoIP имаш обединение на пакети в един че са и компресирани
т.е. по малко пакети радиото по свободно на ресурс

тоз VLAN за последните 30 години никакво развитие

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И в краина сметка с какво да опитам, мислех си да сложим още 1 платка и 1 антена обаче начина с bondinga не знам какво ще стане, мисълта ми е как да направим дублаж и сегашните реални 100Mb/s да ги направим 200Mb/s

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С карти на ац стандарта най добре в случая 2 борда 911 ац сменяш само платките и 300 кинта излизат от джоба :)

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

До но аз изявявам известни съмнения за 36-те километра и АЦ,според мен са малко множко,на близо имам в предвид 10км с по 2 90-ки от страна и много играчка се изкараха 450mbps,но с доста колеги обсъждаме а и от опита виждам,че кпд-то доста спада на по дългичко разстояние,но според мен за момента наистина е добре да се пробва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Честно казано преди да имаше vlan и т.н. само PPPoE си вървеше и минаваха около 200Mb/s реален трафик и напълно задоволяваше клиентите, сега обаче като се накачиха vlan и 1мултикаст канал и сървър и стана мазало.

Какво ще кажете за това: http://vesuviustreamline.com/product/1262/netmetal-5-2x-dvukanalno-802-11ac-5ghz-bezzhichno-ustroystvo.html

Дали ще свърши работа, направо с такива устройства да се подменят съществуващите, но лично километрите ме притесняват.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Редактирано от Matrata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

36 км само nstream 200 tcp 240 удп или  140/140  дуплекс за 300 лева 2 платки толкова ако има ефир горе доло

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В момента работи на нстрим2 с двоиния облачвател с 2те поляризации ако го променя да е само на нстриим дали ще се повишат скоростите

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

най вероятно не, но ще доведе до по - добра латенция, като сложиш нстрийм му избери framer policy - exact size и framer limit - 4000

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.