Jump to content

гръм и мълнии ..


Велин

Recommended Posts

  • Администратор
:) колеги .. има ли много поражения , такива бури не помня да е имало и толкова често

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малки, но гадни. Порт тук, порт там. Switch тук, switch там. Като изкл. едно селище, където направо ги е разцепило и пораженията не са само по нашата мрежа, ами ги хванала липсата и телевизори, бойлери и т.н. Един от кабелите ни е ударен по средата - буквално ... м/у два стълба. Там сменихме 50 % от switch-овете и Mikrotik-a, който се държеше странно, от двете страни (по антена и по кабел) имах връзка до него, имаше си вдигнат bridge, ама ... не бриджираше :). Смених машината и литна.

На друго място имахме проблем с тока. Т.е. чез са си имали проблем с идванеот на тока :). Две централни ги е избило през бушоните и не беше останало здраво импулсно по линията (по 15-20 импулсни) :).

Освен тези две големи аварии:

2-3 switch-а - тотал

10-тина порт-а но с работещи железа

3-4 лан карта (незанулени контакти на 100 %) - което ме чуди, по принцип тук %-та е по-голям, но явно миналогодишната кампания по зануляване на контакти е дала резултат :).

От 2500 PoP-а :).

Нооо бурите още не са свършили :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

при нас директни попадения нямаше , но пак имаше доста изгорели портове... не знам дали ползвате ДЦ-ДЦ  - ANG марка галванично разделени първична и вторична , горяха няколко дори и да не бяха захранени с напрежение и започват да консумират много ток .. греят яко. От скоро ползваме неомонтанските те се спряват по - добре , някаде из мрежата имаме пръснати и 30-на правени от един познат от Благоевград мисля беше, те са с предпазители явно са удържали :) .

За клиентски компове няма да споменавам :) лан карти , дънни платки , захранвания кой как се уреди.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен има тук там порт, суич. Един МТ в компот, май захранването не му работи. Явно нещо е станало там. Странното че беше само МТ...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Само 2-3 странно изгорели порта (светят и мигат без кабел, и не работят де) при последната буря, която си беше доста жестока. При това изгорели през неомонтанските защити с два разрядника.

Огромни проблеми обаче от енергото. Забили суичове, изгоряло захранване на хотелски сървър (барабар с УПС-а и предпазителя на инсталацията)

:) колеги .. има ли много поражения , такива бури не помня да е имало и толкова често
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

един колега се оплакваше, че вече няколко пъти му гори един и същ медиа конвертор(лан порта) .. при това суича е до него и си остава здрав освен това имало и протектор.. много странно , не ги потах за малката на конвертора може и някви ментета да има :) знам ли

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

един колега се оплакваше, че вече няколко пъти му гори един и същ медиа конвертор(лан порта) .. при това суича е до него и си остава здрав освен това имало и протектор.. много странно , не ги потах за малката на конвертора може и някви ментета да има :) знам ли

Редовен случай - гори по захранване  : , проблема иде от слаба нула по мнение на специалисти.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

А да попитам как постъпвате при бури. Гасите тока на централното захранване или всичко си работи и се молите за колкото се може по-малко щети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не спирам нищо по простата причина че нямам времето да съм в точния момент по точното време или просто нейскам да спирам услугата,както правят доста фирми във Варна.Иначе може и да съм голям късметлия..досега съм имал само един изгорял слуйч и то преди много години но тогава явно беше праснал точно на кабела защотоо повече от метър липсваше и в първия момент мислех, че някой го е резнал ама върховете на жичките бяха стопени и черни... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.