Jump to content
  • 0

Няколко IP-та с различни MAC-ове


stanstanyov

Въпрос

Здравейте,

Както знаете Мтел дават по няколко IP-та на бизнес акаунтите, но от известно време искат всяко да е с различен MAC. Необходимо ми е всичко да минава през Микротик след техния ONT, за да си глася адреси и портове както ми е нужно.

 

Та въпросът ми е, някой знае ли начин за решаване на този проблем? Ясно е, че могат да се вдигнат много адреси на интерфейс, но различни MAC-ове? Видях в нета някакво идиотско решение да се прекара трафика през суич и после да се разпредели на различни интерфейси, но това не мога да го ползвам.

 

Ще съм благодарен за някакви идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Решението е много просто, написах му го в Harduerbg, но човека и така не иска.

Освобождават му една /29 мрежа, пускат една транспорта /30 и всичко е решено.

Onu-то с кабел към интерфейса на мт, пълен нат и адресите зад микротика. Толкова ли е сложно?

Бъркаш ме с някой, колега, но както и да е. Не става твоето решение, защото Мтел не го предоставят - това не е закупуване на капацитет, а просто бизнес акаунт.

 

какво ще стане ако вдигне някакъв тунел към устройствата зад микротика и го бриджен с порта който е към ОНУ-то. така Ону-то ще вижда устройствата и ще получават адреси от него

 

 

 

Той не иска да сподели какво се цели със задачата. До колкото разбрах има 1 физически интерфейс през който иска да вкара 5-те айпита и после да ги рутира. 

 

Е, споделям, бе колеги, по горе съм написал - има съществуващо положение, към което да се добави тоя нет и после да се правят промени. С думи прости, трябват ми тези IP-та на входящия рутер, за да мога гъвкаво да разполагам с тях - фул нат към определени вътрешни адреси, пренасочване на портове към други, маскиране ако се наложи. Искам да са ми под ръка във всеки един момент без да трябва да звъня на Мтел за всяка промяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Е, споделям, бе колеги, по горе съм написал - има съществуващо положение, към което да се добави тоя нет и после да се правят промени. С думи прости, трябват ми тези IP-та на входящия рутер, за да мога гъвкаво да разполагам с тях - фул нат към определени вътрешни адреси, пренасочване на портове към други, маскиране ако се наложи. Искам да са ми под ръка във всеки един момент без да трябва да звъня на Мтел за всяка промяна.

 

с това изказване абсолютно моменталически излиза единствения вариант за теб - суич с влани преди микротик рутера ти

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами, май по-скоро клоня към варианта с обикновен суич и борд с повече портове, а от него в съществуващата схема. Така каквото и да правя след това, включително и премахване на сегашния рутер на входа, ще го имам тоя акаунт готов за ползване в един и същ вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвай с vrrp интерфейси, които да са на същия порт. Нищо, че няма да си имат "братчета", те ще са активни. Само гледай да са с различни ID-та. След това си нареди реалните ИП адреси на vrrp-тата.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Пробвай с vrrp интерфейси, които да са на същия порт. Нищо, че няма да си имат "братчета", те ще са активни. Само гледай да са с различни ID-та. След това си нареди реалните ИП адреси на vrrp-тата.

 

Мисля, че няма да стане с vrrp нито с carp :)

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.