Jump to content
  • 0

802.11 ac x86-6.25 не работи коректно


OPNsence

Въпрос

Здравейте .Конкретно сканира намира мрежа , а не може да се свърже.Този проблем е само за 802.11ac.При 802.11аn всичко е ок.Използваm  itx-atom+R11e-5HacD

 

пробвах с openwrt на 280 метра .Интересно но факт R11e-5HacD работи на 160 мхз лента .Докато при микротик даже не се закача


 280 метра  е разтоянието

post-4432-0-54966500-1422908736_thumb.pn

post-4432-0-11312800-1422909055_thumb.pn

Редактирано от OPNsence
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

на 160 мхз ако трябва да ти се закачи на 1333 а колко ще прекара не знам от 2 та края устройствата трябва да са еднакви радиа фирмуер трябва да е едно към едно  и ако запали на 160 мхз сподели може да го има като опция но чипа да него подържа 160 то

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Атерос чиповете са отключени  до 500mhz .На 160 мхз работи чудесно тази карта с опенврт .Жалко фен съм на микротик, но с всяка версия го осират все повече. Асус рутерите дори ги изпривариха със своя  Merlin като пуснаха чудесно работещата функция dual-wan.

 

 

 

Ето снимка за опенврт с 160мхз .Даже си я намира по дефолт без да конфигурирам нищо!

post-4432-0-66962500-1422976521_thumb.pn

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

по принцип за нашите условия 5-10-20 км дали ще се справя това опен врт :)

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На този въпрос ще ти отговоря в неделя .Линията е  8 км .Ще пусна линка с ОпенВрт поради простата причина ,че микротик 6.25-x86 не работи на 802.11ac .Търся му алтернатива докато не си оправят проблема.Отклщчих си и супер ченала за опенврт .Снимките в неделя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нещо в настройката на протоколите вероятно се бърка (за MTik), до 10-тина дена ще пробваме при нас AC с x86 и ще пиша как е на реален линк :).

Относно 160MHz - много сте лакоми за скорост, която реално вероятно не Ви е необходима - по-широка лента=по-нестабилна скорост заради шум. Карайте си една стаблина скорост пък било то и на 40-80MHz лента и да не ви белее главата :).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Гледам и се чудя на какво сте се хванали за тия  160МХЗ . Ами 160Мхз са си два чейна по 80 Мхз един след друг . Кво му се чудите толкова ... аз бих се притеснявал ако ги няма на Микротик картата.  

Към колегата сътворил темата: Ти се мъчиш да свържеш Микротик с Опенврт ? или Микротик с Микротик с 6.25 ? При мен на маса си работи тази конфигурация с тези същите карти и х86  машини.

 

Ако наистина се мъчиш да ползваш  миксирана комбинация : Микротик -- >ОпенВрт или друга мешавица на 160Мхз си подреди  чеиновете по правилният начин. На Пц тата допълнителният канал е под основният( ако не се лъжа ) .На опенврт съм убеден че е като Пц тата нали е за локални домашни нужди ;D .

Попрочети може и да се изясни от някъде ^-^

Редактирано от bobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

идеята е от 2 та края да е с опенврт на 160 мхз и 8 км дали ще стане номера да сподели антени и ефира как са :) ако от единия край е микротик от другия опенврт по добре да не се занимава няма да работи коректно най вероятно

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

от двете страни е с itx-atom процесори s mikrotik 6.25-x86 .Но на 802.11ac на се закача какво ли не пробвах.Не съм чак толкова бос в настройките на микротик -просто не работи.Докато опенврт не е капризно и се закача към openwrt ddwrt merlin-asus рутерите  и т.н. Пробвах и бета версията на ddwrt кернел 3.18.5 дори тя работи по добре от микротик.Бордовете на микротик си работят на 802.11ац  ,а x86-6.25 не работи 802.11ац.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Пиши на съпорта на микротик тука полза от оплаквания няма

Поне кажи какъв е чипа на картите и дали ползваш FP пакета от двете страни

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Инсталирал съм пакета FP и на двете машини.R11e-5HacD   чипа на карите е QCA9880.Ще те послушам за севета и ще им пиша за проблема.


Здравейте съфоромци.Пробвах най-новата бета версия на DD-wrt-x86   при него се наблюдава същия проблем!Не работи коректно с тази карта на микротик R11e-5HacD и по точно само за стандарт 802.11ac.При DD-WRT  както и при OpenWRT има 80+80 мхз канал по подразбиране.

 

При Openwrt не се наблюдават никакви проблеми държи се стабилно на 802.11ac !

 

ИЗВОДА ТАЗИ карта не работи коректо при микротик и ддврт за WIRELESS AP client 802.11AC .Всички други функции си работят .

 

снимки  -тест с DDWRT-x86 linux kernel 3.18.5

post-4432-0-51520300-1424007555_thumb.pn

post-4432-0-66770600-1424007560_thumb.pn

post-4432-0-94738100-1424007564_thumb.pn

Редактирано от OPNsence
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвал ли си на друга платформа (x86)?

Картата си работи като слънце - преди седмица изградихме при нас такъв линк точно с версия 6.25 на 2x x86 машини и до сега няма проблеми.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.