Jump to content

5 Гх без една поляризация


dabadaba

Recommended Posts

Тия дни забелязах, че интернета нещо ми се дъни от време на време. И тъй като съм "много" навътре с безжичните мрежи, реших да търся проблема. Оказа се, че на линка, който е 12 км, едната поляризация не функционира.

Сега как да разбера къде точно ми е проблема? Линка е изграден с два RB433AH, карти R52Hn и двуполярни облъчватели поставени в чинии - едната 90 другата 110 см

Пренавил съм всички кабели, щракнах всички кабели на лана, проверих захранването, но не се оправи - chain1 все едно го няма. С отметнати човки на двата борда или поотделно, или без човки, все си кара на 135 Мбпс макс.

Та как да разбера, в кой борд е проблема, или трябва да закача друго устройство от едната страна и на принципа проба-грешка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, сега и карти ще сменям! С какви карти да ги карам тия бордове тогава?

Като се оправи времето, със сигурност ще сменя чиниите, щото сегашните са си самоделка отвсякъде - имах сателитен приемник навремето, та ми остана чинията - голяма, с тежко закрепване и трудно за регулиране. Намерих още една подобна, та така...

Но все пак, как да разбера, къде точно ми е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се в картите.

 

Възможно е остналите компоненти да са причината картите да не се справят блестящо и дълготрайно.

 

Затова всички искат да произвеждат и продават интегрирани устройства всичко в 1, за да няма точно такива проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Преди да тръгнеш да сменяш карти размени поляризациите първо на едната страна и записваш резултата и повече не я пипаш , на втората страна и пак сменяш и записваш резултата , ако не си направиш сам изводите постни  резултатите тук! Дано си сигурен, че в облъчвателите нямаш вода!

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вода - сигурен съм, че няма откъде да влезе, но не съм сигурен, че няма от конденз примерно. Запечатани са добре. Ще правя опити после, като се пооправи времето, пък и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Убедил съм се, че най - сигурното е провереното :) .

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.