Jump to content

филтриране на слаби сигнали


gabrashev

Recommended Posts

Здравейте,

искам да попитам има ли начин да се филтрират ( да накараме Микротика да не "чува" слаби сигнали ) например с нива под -90 dBm. 

Настройвайки Access list-а  и задавайки Signal Strength Range -90..120 , значи ли че само задаваме диапазон в който очакваме дадено устройство да се канектне ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ама не му задавай 120 като горна стойност дай му някаква реална ...

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви , примера с -90 беше само за въпроса , без да съм визирал точно тази стойност.

Същото важи и за стойността 120 , която е дефолтна в Микротика.

Предполагам варианта -75..40 ще е моя.


Благодаря Ви , примера с -90 беше само за въпроса , без да съм визирал точно тази стойност.

Същото важи и за стойността 120 , която е дефолтна в Микротика.

Предполагам варианта -75..40 ще е моя

Изпуснал съм един - пред 40 :)


между другото някъде четох , че когато правилата за Access List са коректни и заработят трябва да се махне отметката на Default Authenticate в раздела Wireless на Interface <wlan1>

Вярно ли е ?

И когато се създава правило за Access List е добре в полето за MAC да не се вписва адреса на отсрещното устройство , за да може да се филтрират всички слаби сигнали под прага който сме избрали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Благодаря Ви , примера с -90 беше само за въпроса , без да съм визирал точно тази стойност.

Същото важи и за стойността 120 , която е дефолтна в Микротика.

Предполагам варианта -75..40 ще е моя.

Изпуснал съм един - пред 40 :)

между другото някъде четох , че когато правилата за Access List са коректни и заработят трябва да се махне отметката на Default Authenticate в раздела Wireless на Interface <wlan1>

Вярно ли е ?

И когато се създава правило за Access List е добре в полето за MAC да не се вписва адреса на отсрещното устройство , за да може да се филтрират всички слаби сигнали под прага който сме избрали.

Правилно си разбрал.Ако искаш някои у-ва да се връзват на по-слаб сигнал - пример твоите телефони само, ще трябва да ги опишеш първо тях по мак в таблицата и последно да сложиш правилото за всичките !

Не е нужно да променяш стойността 120, а само първата - пример -75..120 в твоя случай и за да заработи Access List премахваш чавката на Default Authenticate на WLan интерфейсa !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.