Jump to content

Loco M5 проблем с Lan


deniboy

Recommended Posts

Здравейте , напоследък много зачестяха случайте с проблем на лан порта или евентуално с пое-инжектора,

когато се пусне антената всичко тръгва освем лан порка ,от вън се достъпва има пинг и достъп до нея ,но на лан порта пише че няма закачено нищо на него , след като извадя кабела от инжектора и го пусна няколко пъти тръгва ,работи ден - два и пак тъка....сменях многократно RJ-тата и пое инжектора но без успех,проблема се получава от 3-4 месеца откакто антените идват с 5,5,7 версия и дори и с по новите версий е тъка....???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

А кабела смени ли, и минавай направо на нанобийм

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам ги за краини клиенти на растояние от 300 до 4000 метра , старите нямат проблем , само новите и при сичките е едно и също, както казва и колегата 3 от антените даже се бяха и ресетнали но този случай беше в един и същи ден , което може да е имало и токов удар , те и да са в гаранция ги взимат за 2 седмици и ги връщат без да са пипани , относно нано бим не мисля че си струва за растояние от 300-400 метра да се слага голяма антена , за това растояние работи по зле и от локото , тествал съм го и с локото имах 80 мегабита с бима докарах с зор 20....!!! според мен проблема е в инжектора на някой от антените даже не свети и диода за захранване.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де вземи си стандартен като за микротик и сложи един адаптер 12V 1A. Аз тези оригиналните адаптери на UBNT не мога да ги понасям.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ай да ви дам един акъл :) ресет проблема се решава генерално като се махне Q503 транзисторчето което отговаря за дистанционния ресет намира се до ресет бутона на локотата, това е най - слабото място от към статично електричество даже и за самия процесор, така че сетете се сами ...  най - голямата глупост на UBNT дистанционния ресет..

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

А я да каже някой колко радиа му са се развалили ей така от работа , преди да им горне лана :) гаранция франция , а другия вариант да забраните ресета от менюто.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 месеца ми се ресетваха нанотата,махнах  отметката за ресет и от тогава не се е случило,а и с захранване без ресет бутон пак се ресна едното нано  локо2м чисто ново.Като устройста Ubiquiti са си перфектни работят си и нямаш грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е предимно в лан порта не толкос в ресетването , на 200 бр. 3 да се ресетнат и то в един и същи ден си е токов удар според мен , и то имаше пинг просто ттл не беше 64 а 128 ...... проблема е че не пали лана не распознава какво има отдоло...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.