Jump to content

Usermanager Paypal time out


Dimitrov

Recommended Posts

Здравейте и за много години!
Ползвам версия 6.23 на ROS, правя платен хотспот (с paypal) с usermanager и signup функцията. Самия хотспот работи, ако създам потребител с мениджъра и му задам профил. За да симулирам реално плащане използвам sandbox paypal. Използвах http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=10&t=81153за упътване, друго не можах да намеря. Настроил съм SNTP, static dns (както пише във форума)
За по-лесно ще обясня какво мога да правя и какво не.

При свързване с хотспота ми излиза класическата страница за име и парола. Отивам на signup страницата, пиша си данните и избирам профил, препратен съм към sandbox.paypal.com (заради променения ред в signup_pay_form.html). Самия sandbox зарежда, извършвам плащане чрез тестов акаунт, всичко е успешно. При опит да вляза с профила обаче ми изписва, че няма такъв потребител. В usermanager-a плащането на въпросния неактивиран потребител (не му е назначен профил) виси за известно време като waiting, накрая става time out. 

 

Имам съмнение за сертификата, който генерирах през ubuntu терминал (http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Create_Certificates). Метода с генериране през самия рутер не ми проработи (дава грешка на реда sign template=ca-template ca-crl-host=x.x.x.x name=myCa). С този от ubuntu ми дава флагове KT вместо KR, както пише, че трябва. https://routerip ми дава грешка за сигурността, предполагам, че така се тества дали работи. 
Въпросът ми е, в крайна сметка заради сертификата ли се спира потвърждението на плащането, или има нещо друго, което да погледна.
Обобщавам:  потребителя може сам да си направи акаунт, плащането се осъществява (другата страна получава парите), акаунта се създава като неактивен, но така и не се активира, крайния резултат е time out. 
Ако не е достатъчна информацията, моля да кажете.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

IP или DNS име опитваш за сертификата?

А и на безплатните сертификати са им орезани крилцата доста.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Лог-а казва ли нещо?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Нищо. Ще се помъча още... новичък съм в сферата и ми идва в повече информацията. Ако искам да ползвам истински сертификат, задължително ли ми трябва домейн? Тоест трябва по някакъв начин да обърна локалното ИП в уеб адрес?

-----

Добре, поразбрах за сертификатите, но май не е в тях проблема. При настройките на subscriber в usermanager-a има Public Host. В wiki пише:
"If users access User Manager page through a local IP address, public host attribute must be specified. It must contain a public address of User Manager router which is acceptable as Relay URL for Authorize.Net gateway (See: Authorize.Net Merchant account configuration). Domain name or IP address can be used. Only the address must be specified, not URL (for example, userman.mt.lv, not https://userman.mt.lv/and not https://userman.mt.lv/userman)"

 

Досега бях сложил локалното ИП на рутера (не знам защо), което не отговаря на условието да се достъпва отвън... сега пробвах с домейн, който регистрирах на публичното ми ИП.
С port forwarding на първия ми рутер (от доставчика) съм пренасочил порт 80 към ИП-то на рутера. Така от външна мрежа може да се влезе до рутера. Добавил съм NAT правило за същото в winbox. Така мога да достъпя логин страницата през домейна, когато се свързвам през хотспот мрежата. Домейна не мога да го достъпя от LAN и от мрежата на първия рутер (на доставчика).

 

Та сложих домейна на мястото на Public host, при което когато извърша плащане изписва, че е успешно и настават катаклизми. Рутера забива. Не може да се влезе нито в него, нито в хотспота. Първия път, когато заби (и му дръпнах кабела), рутера си смени ИП-то... Следващите пъти пак забиваше, но поне си остана на същия адрес. 

Явно е тук проблемът (и sandbox да не му трябва SSL), но не знам какво да направя. Моля за още някой съвет.
---

Свързах си локалното ИП с публичното и мога да го достъпя отвън, но пак забива... ако махна ИП-то от полето Public Host няма забиване, но пак няма активиране на профила...


Сетих се да видя ресурс монитора... оказва се, че когато пусна заявка за плащане рамта отива на 1-2kB, а процесора зацикля на 100%. След което рутера забива и му трябва вадене на кабел.

Редактирано от Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.