Jump to content
  • 0

Развален Mikrotik RouterBOARD 750 или... неправилен ресет?


bigstoyan

Въпрос

Здравейте отново! 

 

Преди няколко дни ми помогнахте много по една тема с VPN, а сега се налага май да търся съвет отново :)
 

Поради причини, свързани именно с тестовете на Mikrotik - to - Mikrotik VPN се наложи да ресетна един Mikrotik 750 рутер, за да се изчистят настройките. Направих това по начин, който съм правил много пъти - през терминала със setup и reset... След това зачаках да се ресетне и да се логна за да си го настройвам на чисто...

Да, ама не. Повече не успях да се логна в рутера.

1. Първо опитах през мрежата ни да го видя по МАК адрес, но не ставаше (уточнявам, че преди ресета се виждаше и по ИП и по МАК.

2. После го вързах на суич до моя десктоп компютър за да видя дали не е нещо невидим заради офисната мрежа. Не стана.

3. След това го вързах директно с кабел към моя компютър... ни вест ни кост.

4. Реших да го ресетна. Направих ресет около 50 пъти, натискайки бутона и чакайки да мига, да зарежда и прочее. Няма го.

5. Опитах какво ли още не - да задавам на ръка мрежи на десктоп псто си... да задържам повече време ресет бутона и т.н. Без резултат

6. Накрая опитах и Netinstal. Свалих каквото трябва пуснах и... разбира се пак не се появява.

7. Опитах на всички портове да правя това и да ресетвам.

 

След последния опит ми направи впечатление и нещо много важно. Веднага след като пусна тока, ACT LED лампата почва да си мига, както и съответната LED лампа на порта към който мушкам кабела. След като мигат кратко време обаче, те спират и... Лед лампата и на порта НЕ свети. 

 

На мен това ми намирисва на изгорели портове или прецакан тотално рутер, като по-вероятно дори е второто защото портовете светват докато рутера е в режим на буут (докато лампите мигат).

 

Вие какво мислите? Някакви идеи и съвети?
 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мда... явно е сдал багажа, но е странно как след обикновен ресет се случи... А и рутера е сравнително нов, изобщо не е работил сериозно, да беше включен няколко месеца но без грам натоварване.

Захранването сменях не е от него...

А да го отварям хич не ми се занимава, между другото може да е в гаранция още сега ще видя и щее ги оставя да си се занимават гаранционно. Как ли пък няма да се занимавам да търся и поя кондензатори :)

 

Мерси Миро!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

следва процедура по netinstall

http://siejelex.net/netinstall-rb750-rb951-rb2011/

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е нали го пробвах? 

То изобщо не разпознава кабела че е включен мрежовия... не светва диода на порта...

Да опитам пак утре освен ама...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Само на първи порт става, на другите не

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е не първи го пробвах... мисля.... освен да съм се объркал???:)

Айде утре сутрин ще пробвам и ще пиша. Дано стане, че иначе рутера изглежда здрав, отварях го няма издути кондензатори.

 

МЕРСИ и лека. До утре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Наи добре си вземи един истински Tp-link рутер.По здраво,по евтино.Пък и то вече не останаха хора дето да ползват микротик :)

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

kokaracha, благодаря за предложението, но аз ще си ползвам микротиците засега :)


111111 - проверих току що да не би да съм се отплеснал и кабела да не е бил на първи порт но... уви... мъртъв си е явно рутера... Не реагира на първи порт с Netinstal, десетина пъти опитах но не, изобщо не го открива и така.

АБе техника, здраве да е гръмнал е нещо. Странно защо след софтуерния ресет ама... няма да си губим времето повече.

 

Благодаря на всички отново!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колега, защо не смениш кондензаторите? провери ли ги или вече го отписа този рутер?

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами то има само един голям кондензатор и беше ок според мен...

Опитвах и на друг компютър, но сега пак ще опитам - да не би там да съм ръгал кабела на друг порт, различен от 1-ви (а и не помня на другия дали правих Netinstal).

 

Ако и на друг комп не тръгне може да ви го подаря, някой ако иска да си го ремонтира :)


Не тръгва и на друга машина... същата работа. R.I.P рутерче :)

Ще питам някой жичкаджия тука по радиото ако му се занимава да гледа кондензатори и да сменя, но според мен е ок на външен вид и кой знае кво е изгоряло. Язък. Ще се замисля дали вече от тази серия да взимам или някоя малко по-скъпа и качествена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.