Jump to content

Въпрос с играждане на безжична мрежа от точка А до Б


Recommended Posts

Колко пара? А иначе можеш и без POE инжектор, ами само с лустер клема на сини и кафеви проводници от FTP-то.

40 лева с адаптера за 220v.

Намерих 12 волтов инжектор за 10 лева.Поръчал съм го вече (затова няма да пробвам това с кабелите)

Благодаря на всички за отговорите.Тези дни чакам доставката на Пое-то и ще драсна един коментар дали върви всичко както съм го мислил.

Весели празници....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,за да не пускам нова тема ще питам направо тук. Въпросът ми е същия :

 

 

Здравейте,искам да попитам с какви устройства да си пусна интернет от точка А до точка Б. 

Само,че при мен няма пряка видимост и от там идва проблема. Разстоянието е 1.20 км по Google (по права линия) . Намерих междинна точка на около 800 м в двете посоки(към А и към Б.Иначе си има захранване 220v.  

Надявам се да съм задал коректно въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То зависи и каква скорост искаш. На практика може да минеш и със 3 сапунерки до 5 мегабита ако ти е чист ефира. Тази междинната трябва да работи като WDS. По важни са антените трябва да са насочени и с голямо усилване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

То зависи и каква скорост искаш. На практика може да минеш и със 3 сапунерки до 5 мегабита ако ти е чист ефира. Тази междинната трябва да работи като WDS. По важни са антените трябва да са насочени и с голямо усилване.

WDS изискват само некадърни сапунерки останалите ползват чист бридж

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В точка А приемам 30 Mbit. Ако може да се прекарат 10 на първо време,но и 5 Mbit ще свършат работа.За ефира мисля,че има на 5GHz две и една на 2.4 . Ако може както на колегата по-горе с конкретните устройства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е бюджета на начинанието?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-чистия вариант, за максимална скорост е с 4 устройства - 2 от А до Б и 2 от Б до В. Какъв е ъгълът ако има междинна точка Б (между Б към А и Б към В) - ако ъгълът позволява може и с три устройства.

По-добре е да работиш на 5GHz вече, 2 други линка в ефира няма да са ти проблем.

 

От гледна точка на простота за използване в твоя случай по-добре да се насочиш към устройства на Ubiquiti (с MTik ще ти е по сложно, ако не си се занимавал), за тези разстояния (ако са 3 устройствата) може да са 3x Loco M5 или 2x Loco M5 + 1x NS M5 (в средата) ако искаш малко повечко сигнал. В идеални условия (стига ъгъла да позволява, за 3 устройства) можеш да постигнеш ~60-70Mbps (Half) при схемата с едно междинно у-во, ако са по 2 на линк (общо 4) ~90Mbps Full Duplex.

 

При по-малък бюджет може да го реализираш с у-ва на TP-Link (TL-WA7510N) - тези специално не съм ги пробвал - напатих си покрай опита ми с устройствата им на 2.4GHz едно време.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,Networker .Ако правило съм разбрал,ъгъла АБВ е малко по голям от 90 (приблизително 100 градуса).Като гледам спецификациите на  Loco M5 хоризонталният ъгъл е 45 градуса. 3 или 4 устройства трябват?Screen%20Shot%202014-11-21%20at%202.54.2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш с 3 ако в средата сложиш друг вид устройство със секторна антена, но не е по-добрия вариант (скоростта ще се дели на две заради средното у-во и като цена (заради антената) ще е подобно на варианта с 4) - за това по-добре 4.

На тези разстояние 4 бр. Loco M5 ще ти стигнат.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То когато има ток във всяка точка (и има кой да го даде) е лесно, става от първия път. При мен положението е много по лошо. Имам 4км. от които първите 200м са дървета и сгради в строеж, след това междинната точка в която нямам електрическа мрежа и след това още 2км до срещу нас натам още 50м. под прав ъгъл. Междинната точка я захранвам със 18W слънчев панел. Няма как да ползвам друго устройство освен сапунерка защото хаби много ток. Тази която ползвам от 12V консумира само 70mA. Успях да изкарам 800 килобита нет но сега се появиха други сгради  и трябва да си търся ново място на първата точка. Пробвал съм на чисто пред храстите и сградите на първата точка само като мрежа с лаптоп държи около 3 мегабита което ми е на пълно достатъчно. Ще изчакам да се оправи времето и ще търся ново място за първата точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@antonantov

 

Wireless линковете не са възможни на всякъде :), по-добре потърси някой колега в твоя район да ти предостави услугата директно на обекта.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.