Jump to content
  • 0

Може ли USB storage като FTP RB951G-2HnD


orelcho

Въпрос

Взех този рутер като видях, че има USB порт  и може да се настрои FTP сървър. Сега обаче като се опитвам да свържа USB storage и да го пусна като FTP сървър не ми се получават нещата. От прочетеното оставам с впечатление, че рутера не може да направи FTP сървър, използвайки външна памет, може само на вътрешната.

Така ли е или аз в грешка? Ако съм в прешка, моля да ме насочите къде се правят настройките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Взех този рутер като видях, че има USB порт  и може да се настрои FTP сървър. Сега обаче като се опитвам да свържа USB storage и да го пусна като FPT сървър не ми се получават нещата. От прочетеното оставам с впечатление, че рутера не може да направи FTP сървър, използвайки външна памет, може само на вътрешната.

Така ли е или аз в грешка? Ако съм в прешка, моля да ме насочите къде се правят настройките.

Еми в грешка си дано това ти помогне  ::)

P.S. В System няма да търсиш Stores,  ако го няма, защото направо са извели Disks в по-новите версии на ROS !

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

перформънса е силно ограничен не се занимавай
функцията е направена да може да се правят бекъпи

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

както колегата 111111 е отбелязал правилно ситуацията става , но пърформънса е в рамките на ограничението от процесора на рутерчето - същото важи и за SMB работи със променлива успеваемост , зависва самоволно , абе боднал съм му една стара флашка 2 ГБ /хард 500 гб 2,5 не може да захрани - разбира се/ и на нея качвам логове , скриптове и конфиги при нужда - иначе рутерчето във файъруол правилно отбелязва конекциите но ... си трябва NAS като хората и ъплоуд

фтп и смб работи доста капризно и чрез пптр впн канал - работи със променлив успех - има дни където работи и дни където зависва - неведоми са пътищата електронни

 

надявах се на обещанията на някои девелопъри от латвия да направят пакет отделен за малко уеб сървърче

 

при проявен интерес ще постна конфига и скриинове

Редактирано от NeTmAsTeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Подкарах го. Проблема ми е бил, че форматирах устройството под FAT и не знам защо, но не работи. Под ext3 работи. Скорост на down и up ми дава 1.2 MiB/s, макар че намерих по разни форуми скорост от 3-4 МB. Пробвах с флашка и с HDD в кутия със собствено захранване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

честито, супер, но за такава скорост мисля че по-добре да не се ползва... Ползвай си рутерборда за рутер

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да няма смисъл.

А някой има ли идея други марки с опция за закачане на USB store дали достигат читави скорости? Например TP-link

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

вземи си пригодено за целта устройство

Мога да ти офертирам един Linksys NAS200

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нямам толкова нужда от сървър. Когато си търсех рутер се колебаех между гигабитов tp-link (който имаше и USB), но все е TPlink и обикновен Lynksys (защото гигабитовите са доста по-скъпи). И тогава разбрах за съществуването на Mikrotik.

Последния ми въпрос е насочен към това дали и TPlink-a е със същата функционалност като микротика, относно USB Storage или там нещата са по-добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

същата стока на скорост

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здр.на всички.Купих си въпросния Mikrotik.Направих настройките описани в линка по горе,Качих си филми по FTP ,но проблема ми е че телевизора не вижда харда.Телевизора ми е LG smart.Моля помогнете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Честито, разбира се че няма да го вижда. телевизора ти търси хард закачен на него, а не на микротик

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Честито, разбира се че няма да го вижда. телевизора ти търси хард закачен на него, а не на микротик

Преди това имах Linksys wrt160nl и съм го правил това нещо.А този прехвален  Микротик почва да ме разочарова.

Редактирано от rejoice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не знам къде си чел че е прехвален, но всеки купува техника която ще му трябва според необходимостта му. 

Също има и друго, до колкото чета аз тази тема е да се подкара микротика като ФТП сървър, което реално ти си го направил. никъде по-горе в задачата не се казва да закачаш телевизора си и т.н. към външния хард.

Евентуално което може да пробваш да направиш е да го пуснеш като самба сървър, което обаче не знам дали Самсунг-а ти го поддържа

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:IP/SMB

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Малко стара тема, но смятам, че ще е добре да споделя :) .

Мислех да продавам стария ми RB951G-2hnd, но понеже търсех евтини алтернативи за offsite backup без да ползвам разни клаудове, реших все пак сам да пробвам да вържа външен HDD към въпросния рутер, след като прочетох тази тема и не очаквах повече от 1-2МБ/с.

Харда е 3.5" 200ГБ стар сигейт през докинг станция (USB3). Рутерът го видя, но понеже беше NTFS и показваше 0 фрее спаце, реших да го форматирам в ext3, което стана бързо, за около 5 минути.

Та през FTP трансферът се оказа 10-11МБ/с :) . Съвсем  ползваемо. При около 80-90% CPU. ROS-a е 6.43.2.
Може да го закарам при нашите, и така да стане работата, че там покрай смартфоните, компютри отдавна не се пускат и не искам цяла машина да работи 24/7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.