Jump to content

Уред за механично кримпване на бързи конектори?


Recommended Posts

Извинявам се за въпроса, но искам да попитам какво е явява това -> Уред за механично кримпване на бързи конектори

http://xcombg.com/index.php?page=products&product_id=368

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се интересувам от варянт за мехничен сплайс. Навремето съм виждал едни комплекти където бяха 2 спринцовки, мешаха се като двукомпонентните лепила, слагаха се на конектора и влакното и след това здраво търкане с водна шкурка.

Идеята е при авария или ако ти трябват 1-2 заварки да не викаш човек със сплайсер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

назад из темите от миналата година бях писал за такъв механичен сплайс на фирмата 3М, но пак трябва да си купиш резачка за влакното , отделно доколкото помня за самото съединяване се копуват подобни "касетчици" пълни с някакъв гел мисля.

п.с. тука е http://mikrotik-bg.net/YaBB.pl?num=1228695678

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Аз също се интересувам от варянт за мехничен сплайс. Навремето съм виждал едни комплекти където бяха 2 спринцовки, мешаха се като двукомпонентните лепила, слагаха се на конектора и влакното и след това здраво търкане с водна шкурка.

Идеята е при авария или ако ти трябват 1-2 заварки да не викаш човек със сплайсер

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За временно става но за постоянно ползване излиза прекалено скъп вариант а и комплекта и гилотината трябва да са добри за да правиш оптики на по голямо разстояние.

Поздрави,

Деян Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използването на такъв комплект за механично сплайсване на конектори си има своите предимства, разбира се и недостатъци. Като на-голямо предимство отчитам факта, че конекторите са направени в завода и няма нужда да ги "шкуриш" след като веднъж вече си вкарал влакното в конектора, като така това намалява до голяма степен риска от чисто " човешката грешка". Намалява броят на не добре направените конектори, по-малко загуби, реално успеваемоста при направата на такива конектори е 100%. Виждаш резултата веднага, има светлинен индикатор ( go/ no go), естествено преди да си кримпирал. Отнема не повече от минута. В комплекта има всичко необходимо за работа, кримпер, кливъра, машинката за поставянето на конекторите, всичките видове ножици, салфетчици и т.н.

Преди около година струваше около 1500-1600$, сега незнам, имаше и по евтини варианти, но там вече става въпрос да се правят компромиси,не че по евтините не вършат работа ама нали.....

Става въпрос за комплекта на Corning, UniCam Connector Kit.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е уред само за фаст коннектори от типа SC,ако не правиш много броики не ти е необходим,даже може и без него,трябва ти само нож за рязане на влакна,като кордата и влакното се оразмеряват с точни размери,ако искаш да видиш как става потърси в youtube.com,да видиш как става,няма полиране няма лепене просто е,но ако не се направи точно затихването е голямо.Относно механичното сплаисване,положението е същото,като при конекторите,пак е нерентабилно защото са скъпи,мисля че ако не притежаваш сплаисер за авария става.Пак в YouTube.com ,могат да се намерят клипчета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

http://www.videomaxavs.com/bg/store/Scripts/prodView_short.asp?idProduct=222276943 ето конектора, а ето и начина по който се събира в 1. Работата е за 3 минути максимум, но рязането на влакното е сложаната задача. И не защото е сложно да се отреже, а защото това с което се реже струва пари. И не струва просто така, защото някой го е решил, а защото от лимонените държави, китайците все още не могат да са финни в механиката. Остават само японците, а те струват парите си.

http://www.videomaxavs.com/bg/downloads/download.asp?f=PC-FAST_connector.pdf ето и инструкция

Работя във Videomax AVS - ако се нуждаете от нещо - пишете ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.videomaxa...oduct=222276943 ето конектора, а ето и начина по който се събира в 1. Работата е за 3 минути максимум, но рязането на влакното е сложаната задача. И не защото е сложно да се отреже, а защото това с което се реже струва пари. И не струва просто така, защото някой го е решил, а защото от лимонените държави, китайците все още не могат да са финни в механиката. Остават само японците, а те струват парите си.

http://www.videomaxa...T_connector.pdf ето и инструкция

Бързия конектор е китайски ,резачката е китова на Sumitomo дриги който се ползват са CT-20 и 30 на Fujikura резачките и самите сплайст машини също се произвеждат в Китай факт.Освен това се произвеждат и даста копия та до клонинги на горепосочените марки които като цена/качество на работа стоят доста добре .Мнението ми са тези бързи конектори е ако може без тях заварката си е заварка , масово се правят тези бързи конектори при pon'a за поголяма бързина на връзване на клиенти и липса на (то не е и оправдано) достатъчно машини за всички екипи след като се знае ,че те са временно явление до изграждане на мрежата и сле това следва редукция (остават екипите за подръжка аварии и малки разширения на мрежата другите аут). Да завъша по темата Китай прави това за което плащаш качеството определя цената може и обратно да се каже .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време един клиент звънна в офиса и попита - от къде мога да си купя резачка за без пари. Замислих се и разгледах какви са офертите за "без пари". Все още чакам деня в който да видя китайска резачка, която и реже.

Това е все едно да си купя кухненски нож Made in China.... Съгласете се - бихте се радвали да имате някой KAI shun вместо лист ламарина с дръжка.

Това е тежкото в схемата - скъпата резачка. Иначе конекторите са напълно достъпни и дори лаик в областта на оптиката ще се справи след кратък инструктаж.

Работя във Videomax AVS - ако се нуждаете от нещо - пишете ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A kakvi konektori izpolzvate za burziq splice ?

Постарай се това да е последния ти пост на шльокавица

Редактирано от 111111
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.