Jump to content

Домашна мрежа с RB952UI-2hnb


Bobbysix

Recommended Posts

Здравейте,

моля зя малко памощ с конфигурацията на мрежата ми вкъщи. Историята е следната. До сега бях с някакъв tp-link и всичко си работеше добре, но от скоро имам routerboard 951 и реших да пусна стария tp-link в отпуск, но нещо не ми се получава. Интернет доставчика, към който съм ми предоставят IP, Gateway и DNS динамично и ме индетифицират по МАК адрес. Конфигурирал съм рутера по слесния начин: ресетнах го и махнах всички досегашни конфигурации. Свързах го на 2ри порт с ланкартата на лаптопа ми. Включих му на 1ви порт WAN кабела. На LAN картата на лаптопа сложих IP 192.168.4.3 за GATEWAY 192.168.4.1 за DNS също 192.168.4.1. На рутера съм сложил IP 192.168.4.1/24 - на 2ри порт. На 1ви порт ( където е WAN-a ) съм сложил МАК адреса на старият ми рутер за да ме разпознае итернет доставчика. Пуснал съм DHCP client на 1ви порт. Wi-fi-то съм го настроил на трите честоти, да е на 20mhz, да е ap bridge и т.н.т. Сложил съм и masquarade на всичко, което излиза от 1ви порт. И като се вържа с лаптопа към рутера ми изписва "Limited connection" и до там... Пробвах с firewall правила и без тях. Все едно и също.. Моля някой да помага. Поняко ми пише "the connection took too long than usual". Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

сложи порт 2 и wlan в бридж и лан адреса на бридж-а

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Тъй като някак си от поста ти се подразбира, че си с windows операционна система може да са няколко неща но най вероятно си вдигнал същото SSID от предишния рутер защото limted access  е вариант в който ти си се закачил за мрежата но не получаваш адрес. Ако си с Windows XP в настройките на адаптера има запаметните мрежи в който си влизал, трябва да изтриеш текущата и да се закачиш наново. В Windows 7 това се намира в линк под натсройките на адаптера а в Windows 8 въобще го няма затова трябва да конфигурираш ръчно някакво си ип и после да го върнеш пак като DHCP клиент. Пусти програмисти в Microsoft не ги научиха тези мрежи и това си е .... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двама ви за бързите отговори ;) с windows 7 съм поне за сега ( обмислям тези дни да мина на 8 ). Нямам време днес да се занимавам с рутера, но ще пробвам тези дни и ще пиша какъв е резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като някак си от поста ти се подразбира, че си с windows операционна система може да са няколко неща но най вероятно си вдигнал същото SSID от предишния рутер защото limted access  е вариант в който ти си се закачил за мрежата но не получаваш адрес. Ако си с Windows XP в настройките на адаптера има запаметните мрежи в който си влизал, трябва да изтриеш текущата и да се закачиш наново. В Windows 7 това се намира в линк под натсройките на адаптера а в Windows 8 въобще го няма затова трябва да конфигурираш ръчно някакво си ип и после да го върнеш пак като DHCP клиент. Пусти програмисти в Microsoft не ги научиха тези мрежи и това си е .... :)

Днес за втори път исках да харесам твой коментар - но пустата система на сайта не ми позволи!

Самуиле, цепиш мрака с чувството си за хумор и добрите семпли описания!  ^-^

Поздрави,

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.