Jump to content

Живот на медиа конвертора?!


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Пазара е препълнен с всякакви "no name" модели..Въпроса ми е някой наясно ли е какъв живот има лазерния излчвател на конвертора тъй като според мен той е най уязвим от към "up time"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

No name на ниски разстояния като имаш бройки за моментална смяна в случай че спре... такъв експеримент може да си направиш, ако си сигурен че ще реагираш моментално... То за всякакво оборудване важи това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за опорните линкове гледам да имам "близначета" независимо от типа дали медии дали бордове и т.н. особено ако не е марка :) Въпроса е дали има някакви часове на работа т.е. то че си има - има но дали някой е правил наблюдения над това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз имам китайки незнайни от около 5г и си работят също така добре, както и АТ, които се водеха мерцедес в класа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поставил съм ги много отдавна и си прав, че има някакви копчета, но си признавам, че не съм се замислял за какво са - тогава сплайсьорът каза "Натискай ги от двете страни, докато видиш линк"  :D Все пак...преди 5-6г кой ти разбира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип тия дето имат бутон за auto negotation, след няколко готини им се прецаква и изключва механично. И става малко кофти с преноса :)

Говоря за MC103

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутона е бял кахър даже за мен не е и проблем...Идеята на темата е за самия излъчвател към влакното който е най уязвим според мен от прекалено много работа..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...
  • Администратор

Единствената уязвима част е гъза на мадиата... Ether-a убива, но вече цените са поносими да не кажа друга дума.

на мен ми се срува, че портовете на медиата са много по податливи на изгаряне отколкото на един суич, преди д апрашасът или да им намалее емисията ще горнат :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

етхера е напълно разделен от другата част на конвертора, дори между масите няма кондензатор спестили му са го, затова дори и при най - малкото пренапрежение прехвърля през разделителния траф и чипа заминава, поне така си мисля аз :).

img_3027.jpg

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя C12 не е ли за това?Къде е вързан от др страна немога да го видя  :D .То ако проблема е само до кондензаторите е въпрос на стотинки и малко работа с поялника.. .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.