Jump to content

Вивак0м свързаност


Велин

Recommended Posts

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • master

    11

  • Null

    11

  • Велин

    6

  • h3ll

    4

  • Администратор

Е тъкмо казаха по канал 1 че било проблем със захранването на важно съоръжение ... и си вярват.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брейй само аз ли за първи път останах доволен ? При наличие на 2 МАН-а от тях ,поне единия ми остана жив ::)

А даунтаима на единия беше 43 мин, иначе всичко в медийте е"мижи да те лажем" ,чиста платена реклама(нали са все пак най-големия "батко" на пазара)

Редактирано от space
  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мановете им оживяха този път. Поне мога да го гарантирам за 3 града.

Иначе са бастуни и бастуни ще си останат. Няма как да събереш на едно

място политически назначени и чички на 450 лева заплата и нещо да ти

се получи. Ако имаше пазарна икономика отдавна  да са на бунището на

историята ;)

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне половината им мрежа беше даун след 43-тата минута, когато позакрепиха нещата. Да не говорим за международния от основния АСР. Точно в 20:15 пуснаха всичко. 3 влана при мен бяха с около 50% загуби от 3 до 8. Перфе. Но нямам избор, както се коментира тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямам друг избор затова съм там,въпреки  "торбите" с пари които плащам  и на месец и за изграждане на МАН-овете.Само се чудя как пък колега които взима на едро  от Мегалан за 7-8 годишна история засега само един път му падна трафика и то при планирана смяна на Джънипера от тяхна страна(история преди да ги купи Мтел), ноя явно Джоков движеше правилно фирмата, и затова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и с ComNet  не се осети никакъв проблем. Респект! :)

Дам и аз нямах проблем останах само на комнет като увисна бтк :)

Тъпото е че смених gcn с виваком заради down time -a а то се оказа че виваком са още по зле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При условие, че доста да ги наречем големи фирми имат своя или споделена оптика с PoP-ове във всеки областен град (и в някои от по-малките) не мисля, че няма варианти да не се ползва БТК :). Не знам как са сега цените в БТК, но едно време бяха особено неизгодни спрямо когото и да е друг, предлагащ свързаност на едро.

Като се замисля (със сегашния ни доставчик), за последните 2 г. макс даун тайм 2 по 10 мин - в късните часове, едно време в БТК спираше като за световно (периода 2004-2007).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много места където имат само те. От опит го казвам защото сме проучвали много. А има места където нямат дори и те. Изобщо няма кабелна мрежа.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София е ключова телеком локация, и тук, наистина, НИКОГА не трябва да спира. Има от всичко достатъчно, за да се резервира всичко по 5 пъти. Стига като се имплементира, да се тества че превключва ОК, и като се првят промени, да не се чупи вече работещото.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги хайде да приключим тази тема за сега  че стана offtopic с тази стара Българска поговорка.
 

 

Виваком зад тебе е !

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото са пастети иска ли питане ?

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има от всичко достатъчно, за да се резервира всичко по 5 пъти. Стига като се имплементира, да се тества че превключва ОК, и като се првят промени, да не се чупи вече работещото.

 

Няма администратори които знаят какво и как се прави , дори и за 3К лв. на месец, а те си наемат за по 1200-1300 от "пазаря на труда"!

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.