Jump to content

NanoBeam m5-16

wowefect
 Share

Recommended Posts

Здравейте,имам следния проблем с това ново чудо на ubiquiti.Дойде налято с 5.5.9 версия,има ли начин да я сваля към 5.5.3 примерно,за да отключа compliance test..... дори да се опитам да мина на 5.5.8 ми казва : Firmware image check failed. Error code: -6

всичко онова което изчетох по разни форуми води до този firmware : xw 5.5.6  -  някой може ли да даде линк...

намерих го,сега остава да го пробвам :) https://yadi.sk/d/3iLoD7W_QD7eC

Версията която посочих като линк по-горе работи отлично на NanoBeam m5 16, успява да се отключи и  compliance test :) :) :) 

Edited by wowefect

• Administrator

Тоз ефект го бях споменал в една друга тема :) ама явно колегите не купуват много такива устройства.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Тоз ефект го бях споменал в една друга тема :) ама явно колегите не купуват много такива устройства.

днес за първи път взех 1 бройка и след успешния flash с новия firware,ще се монтира утре :) интересно е че с такива размери говоря конкретно за M5 16 има възможност да се надуе мощност до 27 dbm

• 6 months later...

Здравейте,

И аз се опитвам да направя същата гимнастика, но не мога да намеря въпросната версия 5.5.6. За съжаление и линка по-горе вече не е валиден. Дали някой може да ми помогне с актуален такъв?

Благодарско! :)

Здравейте,

И аз се опитвам да направя същата гимнастика, но не мога да намеря въпросната версия 5.5.6. За съжаление и линка по-горе вече не е валиден. Дали някой може да ми помогне с актуален такъв?

Благодарско! :)

аз имам версията но за каквоти е като може да ги пуснеш и на 5.5.10 :)

А бе то compliant-a се появява, ама не се връзва с други устройства. Сканирам, отчита ги че ги има, и до там. XW i XM версиите не работят в този режим съвместно. Пробвах на две устройство - едното ХМ версия-та работи като АР и на второто ХW работи като клиент - не се връзват. Е, поне аз не успях да го направя.

Edited by babula

А бе то compliant-a се появява, ама не се връзва с други устройства. Сканирам, отчита ги че ги има, и до там. XW i XM версиите не работят в този режим съвместно. Пробвах на две устройство - едното ХМ версия-та работи като АР и на второто ХW работи като клиент - не се връзват. Е, поне аз не успях да го направя.

инсталираи си 5,5,10 там го няма проблема :)

на стейшъна сложи отметка на Frequency Scan List, MHz. и вътре чекни каналите които ти трябват, иначе няма да се върже стейшъна

Edited by peterol

инсталираи си 5,5,10 там го няма проблема :)

Ами сложих го, но нищо. Само при сканиране показва че има такова устройство, но не се връзват. Ако трябва да направя нещо друго - не знам.

на стейшъна сложи отметка на Frequency Scan List, MHz. и вътре чекни каналите които ти трябват, иначе няма да се върже стейшъна

Аз така реших проблема,и при мен виждаше мрежи но не се връзваше.

Ами сложих го, но нищо. Само при сканиране показва че има такова устройство, но не се връзват. Ако трябва да направя нещо друго - не знам.

Ми друго няма....ето снимки но те са и с ЛОКО М5 

post-3952-0-34445400-1428840106_thumb.jp

post-3952-0-24700300-1428840107_thumb.jp