Jump to content

Проблем с линк

genata
 Share

Recommended Posts

Здравейте.Линка е скромните 320 м. направен с AirGrid M5.Има почти пряка видимост т.е сигнала минава през едни орехи близо до AP-то.Зимата е около -54 -55 пинг на 65500 върви около 20-22 мс,но наскоро забелязах,че сигнала варира от -54 до -67 -68 само като се разклати ореха,който в момента има листа.пинг на 65500 не върви почти,а има и загуби на 1500 . :( Поляризацията е вертикална.Мисля да опитаме с хоризонтална поляризация или със смяна на гридовете с такива на 2.4 гхз.Вие ако имате нещо друго като препоръка моля споделете. :)

Edited by genata

• Administrator

Докато има орех ще има проблем, дървото и лисната маса съдържат вода която отразяват.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Попринцип е така,но засега не може да се избегне ореха.На мястото където е клиентския грид има възможност за вдигане с около 5-6 м по високо.Това може да се опита.Тогава си мисля,че може би лъча ще минава през по-тънките клончета. :D Първо смятам обаче да опитам със смяна на поляризацията,че на един друг подобен такъв който на вертикала беше -73 -70 на хоризонтала свали на -60 .

Попринцип е така,но засега не може да се избегне ореха.На мястото където е клиентския грид има възможност за вдигане с около 5-6 м по високо.Това може да се опита.Тогава си мисля,че може би лъча ще минава през по-тънките клончета. :D Първо смятам обаче да опитам със смяна на поляризацията,че на един друг подобен такъв който на вертикала беше -73 -70 на хоризонтала свали на -60 .

като няма опция да се премести ... колкото по на високо толкова по добре ... и ако си мислиш че като смениш поляризацията ще откриеш топлата вода :D То зима иде като паднат листата ще му върви :D

не че и с нано няма да стане но и аз не знам каква е идеята грида има по голямо усилване 

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Двете активни поляризации сигурно - при нас имаме няколко такива места с дървета пред техниката и работи - пак зависи от разстоянието на линка :).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Опитай на 2.4 Гх - минава по-добре през дървета по моя скромен опит.

Да на истина 2,4 минава по добре и през къщи, блокове, хълмове но там ефира е мн зле.

Analog Audio™

колегата относно провблема мога да му кажа че аз ползвам по големия грид 28dbi и минавам през 1 къща и 1 орех и сигнала ми винаги е мн. добре ето и снимка за доказателство 

https://drive.google.com/file/d/0BwVeaTRtj2SpZnhkMjVUQUN0cHc/edit?usp=sharing

колегата относно провблема мога да му кажа че аз ползвам по големия грид 28dbi и минавам през 1 къща и 1 орех и сигнала ми винаги е мн. добре ето и снимка за доказателство 

https://drive.google.com/file/d/0BwVeaTRtj2SpZnhkMjVUQUN0cHc/edit?usp=sharing

Ако дистанцията ти е наистина 100-200 метра не е проблем да :), но ако трябва да е 5 км примерно?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Ако дистанцията ти е наистина 100-200 метра не е проблем да :), но ако трябва да е 5 км примерно?

Да за 5 км е голям проблем