Jump to content
  • 0

Mikrotik RouterOS 3.30 забива


peshka

Въпрос

От 2-3 дена ми се появи много странен проблем. Рутера(PC-то) забива и всичко спира. В някои случай святка диода за HDD. В общи линии пълен блокаж.

Проверих хардуерно системата, памет, HDD всичко е наред. Рутера е на около 2-3 години и няма никакъв проблем. Натоварването в повечето време му е под 10% има 5-6 компютъра зад него.

 

Това което ми прави впечатление е, че забива около 12-1  часа вечерта, и се чуда дали няма нещо общо с часовника и дадата...

След като забие, трябва да се рестартира и всичко тръгва нормално. Кофтито е, че като го рестартирам, не мога да му видя логовете защо е забил... Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

за толкова малко pc-та да върви денонощно цяло желязо няма смисъл,слагай нещо от сорта на rb 750 ili rb 2011UiAS,има куп причини да направиш такава миграция,ако нямаш вдигнати L7 правила на текущата ти конфигурация,поръчвай си от горе посочените и да ти е мирна главата ! Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами то си работи 2-3 години както казах. И не виждам смисъл да го пенсионирам за момента. Като изключим тези забивания си ми върши перфектна работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

един борд за 80-100 лева ще си ги избие в ток за няколко месеца и няма да имаш проблеми доста време но всеки сам си решава поне може да го преинсталираш с по нова версия 5.26  пак може да ти се оправят проблемите

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

"Хардуера" е този 34hdvz8.jpg

 

Ясни са ми предимствата на рутерборда. А и за тока си прав, но в момента отговора на въпроса ми звучи така:

 

Аз питам - микробуса ми загравя много при изкачване;

Вие отговаряте - за какво ти е микробус, ако няма да возиш повече от 5 човека, всеми си лека кола ::)

 

Има ли някакво събитие което да става точно в 0:00 часа, заради което да ми забива машината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

като гледам снимката тоя твоя микробус ми прилича на трабанче за един човек но по темата нямам си и на идея защо се рества най вероятно крака се е прецакал до сега несам имал такъв проблем ама с тия 334мхз направо отрепа всички слагай един рутерборд те са поне около 600 мхз ако разбираш от микротик ако не един тп-линк 841 V9 той поне е с 535 мхз 

Редактирано от jack82

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

   K6 са си яки процесори, поне 80-те години обещаваха да са яки де :)

   Колеги, в тази връзка- как да се ориентирам за производителността на х86 машини спрямо рутърбордовете ? Конкретно имам машини с процесори от сорта на атлон 2+ГХц, пентиум 4-ки, от този сорт. Как да ги сравня примерно с РБ600АХ, които най- често използувам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колеги, предлагам да не продължаваме да спамим темата и да пишем обяснения да слага това или онова. "Това" вече е сложено и така предпочита явно

По въпроса. пробвай да инсталираш по-нова версия. ако не искаш просто ресетни настройките и пусни 1 правило за маскарад за да видиш дали ще забива пак. После вече добавяй нови възможности и т.н.

Ако не ползваш някой пакет примерно IPV6, хотспот и т.н. не го инсталирай

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

   Aз конкретно нямах идея да спамя, не ми се отваряше нова тема, но въпросът ми наистина ме интересува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колеги, предлагам да не продължаваме да спамим темата и да пишем обяснения да слага това или онова. "Това" вече е сложено и така предпочита явно

По въпроса. пробвай да инсталираш по-нова версия. ако не искаш просто ресетни настройките и пусни 1 правило за маскарад за да видиш дали ще забива пак. После вече добавяй нови възможности и т.н.

Ако не ползваш някой пакет примерно IPV6, хотспот и т.н. не го инсталирай

 

Гадта пак заби. И си мисля, че проблема не е в часовника. Умам усещане, че проблема се получава при ъплоуд през микротика (зад него има един DVR с камери). Иначе с доунлоуда няма проблеми.

Ако ъпдейтна версията всички настройки ще се запазят ли?

 

И още нещо този лиценз в 0:00 часа ли се чеква всеки ден?

Редактирано от peshka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Съмнявам се да загубиш настройки при ъпдейтване 
освен ако не загубиш лиценз по други причини

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

peshka:

1. Прегледай машината за прах и блокирали вентилатори, ако се налага я продухай. Може да прегрява и за това да забива.

2. Смени захранващия блок с нов, може стария да е изтропал от хубавия ток, който ползваме всички.

3. Огледай машината(предимно дъното) за надути кондензатори, може да иска пенсия.

4. Ако забиването се проявява при ъплоуд, провери мрежовата карта през която праща, вероятно тя е причината.

Редактирано от cna
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

peshka:

1. Прегледай машината за прах и блокирали вентилатори, ако се налага я продухай. Може да прегрява и за това да забива.

2. Смени захранващия блок с нов, може стария да е изтропал от хубавия ток, който ползваме всички.

3. Огледай машината(предимно дъното) за надути кондензатори, може да иска пенсия.

4. Ако забиването се проявява при ъплоуд, провери мрежовата карта през която праща, вероятно тя е причината.

 

Първия ден при проблема направих пълна профилактика с почистване, смяна на термо паста, и тест на паметта и диска. Паметта не я изчаках до края щото е много бавна на 70% спрях теста, но не даде грашка. Имах 3 интерфейса(лан карти) въртях ги от слот на слот, оставих го с 2 и пак същия проблем. За захранването трудна работа, защото е AT (почти ги няма вече). Накрая се ядосах на микротика, слоших PFsense, и компютъра пак се рестартна(не е от кондензатори) и му хвърлих майните...

 

Сега въпроса ми е какъв рутерборд ще ми препоръчате. Предполагам ще ми трабва нещо поне с 2 порта WAN и LAN. Отделно сега след микротика ползвах един TPLink като WIFI интерфейс(bridge), към които да си вързвам безжичните устройства. По принцип ми върши работа, но ако микротика може да ми даде и хубаво и мощно wifi няма да е зле...

Редактирано от peshka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.