Jump to content

Защо Skype не минава на локално ниво а ICQ успява


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Няма да мине директен скайп трафик.

Скайпа релейва през т.нар super node

http://www.theregister.co.uk/2003/10/08/how_does_skype_get_through/

Минава си SS7, стига да са в една логическа мрежа(дори и с частни адреси). Друг е проблема, че някои път скайп протокола явно се дъни. И определено е при трансфер на файлове. Примерно докато като се води разговор с "комшията", с който сте в един IP сегмент може да проверите какви връзки се установяват. Ще забележите, че директно си договарят връзката. Чел съм и за случай:

Примерно говори се "комшията" пращаме му файл и започва едно релейване, в момента в който се прекрати voice и тръгва трансфера. Та явно са грешки в протокола.

Иначе и аз мислех като теб. Но явно супер нода "вижда" че са зад NAT и им "казва" да опитат да договорят връзка по между си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Примерно говори се "комшията" пращаме му файл и започва едно релейване, в момента в който се прекрати voice и тръгва трансфера. Та явно са грешки в протокола.

Иначе и аз мислех като теб. Но явно супер нода "вижда" че са зад NAT и им "казва" да опитат да договорят връзка по между си.

за да тръгне фаела по бързо се пуска на пауза

това е с цел QOS на скаип все пак бг скоростите не са по целия свят такива

95% от тъпериканците нямат повече от 64к скорост

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен са без реални ип-та и торент трафик няма между клиентите това е заради тракерите сигурно.Но си мисля,че ако са с реални ип-та клиентите ще си ползват МБитите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

имам мрежа без реални ип и си се менкат фаилове на 80-90мегабита както и торенти

можеби проблема е в неактивен UPnP

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

111111 нали си виждал как е направен рутера в Иван.. е има си UPNP обаче торентите не се менкат както и Скайпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както споменах, Private Torrent=1 a.k.a. Local Peer Discovery disabled което е зададено в .torrent файла и е вързано с torrent hash-а. Вариант за справяне: обхождане на клиентите и подменяне на torrent клиента им с crack-нат, който force-ва Private Torrent=0 поведение дори и .torrent-а да е оригинално Private. Или FlashGet от последните версии, той май сработваше в тия ситуации, или пък Azureus (вече с друго име).

Също, дори и да са с PPPoE сесии, ако имат по един локален IP адрес на ланката, тия протоколи - Local Peer Discovery може да потръгнат по подразбиране и от там и така също да успеят да се свързват директно.

За тестове - .torrent-ите на zamunda.net са Private=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Сега вече ми е ясна позлата от тунела до централната точка - концентратора. Така скоростта по L2 мрежата се разпределя поравно до централната точка за всички маймуни. А иначе две маймуни с яки машини и як трансфер биха намалили капацитета на мрежата до централната точка.

На какъв принцип се разпределя скоростта в рамките на един прост тъп switch?  :-?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

Както споменах, Private Torrent=1 a.k.a. Local Peer Discovery disabled което е зададено в .torrent файла и е вързано с torrent hash-а. Вариант за справяне: обхождане на клиентите и подменяне на torrent клиента им с crack-нат, който force-ва Private Torrent=0 поведение дори и .torrent-а да е оригинално Private. Или FlashGet от последните версии, той май сработваше в тия ситуации, или пък Azureus (вече с друго име).

Също, дори и да са с PPPoE сесии, ако имат по един локален IP адрес на ланката, тия протоколи - Local Peer Discovery може да потръгнат по подразбиране и от там и така също да успеят да се свързват директно.

За тестове - .torrent-ите на zamunda.net са Private=0

От вчера вечерта търся кракната версия и не попадам на нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

линк

при тоя куп ламерски решения

бан от тракера е нормално нещо както пишат навсякаде

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.