Jump to content

Проект - DIY California antenna или Нямам си работа.

astor
 Share

Recommended Posts

Понеже имах свободно време и попднах на една статия как да направим рефлектор ,реших да видя какво може да се получи. С програмата за изчисляване на параболи пресметнах формата и дължината на вълната.Ето как изгмежда един сегмент.

033774354.jpg?r=0

Яд ме е че преди месец направих точково и го продадох , но пък имах време и хванах поялника.

033774353.jpg?r=0

033774351.jpg?r=0

След това намерих мод на оригиналния конвертор , и се захванах веднага.

033774355.jpg?r=0

Това са трите основни компоненти

033774356.jpg?r=0

След това се забелва кабела

033774357.jpg?r=0

Запоява се и се получава така

033774358.jpg?r=0

033774359.jpg?r=0

Имах изгорялоМ5 bridge и му ползвах кутията махнах вътрешния рефлектор направих по голям външен

033774347.jpg?r=0

И накрая....

033774349.jpg?r=0

033774348.jpg?r=0

Сложих я да хвърлям на 300 м - няма проблеми даже не я насочих както трябва но когато имам време ще я насоча защото на това място не може да се завърти достатъчно , а тя е с доста насочено излъчване.

За инфо или въпроси пишете.

Поздрави.

• Administrator

малко голяма иде за 300 метра 

• Like 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Да се намираме на работа :)

Правих и едно OMNI също добре се получи доколкото може да се получи някакво усилване при OMNI антена.

Инак като имам време ще поекспериментирам още с тая до по далечни дестинации.

Другото ако някой знае може ли Комп с RuterOS да се направи да работи в Repeater mode но не с 2 карти а с 1. (Wireless-и)

Поздравления, доста труд си хвърлил, преди време и аз се занимавах доста усилено с правенето на антени.

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Дамм по друго си е да си го направиш сам , а и като има добър резултат още повече ти  кеф.

Поздравления за търпението!  Реално погледнато освен за кефа да го направиш сам, иначе не си заслужава...   ;)

Все пак една препоръка - при пробите е добре да можеш да мръднеш облъчвателя с по 20 - 30 мм назад - напред, защото колкото и да го изчисляваш, със сигурност при правенето има неточности в параболата. Най-добре можеш да прецениш правилната позиция на облъчвателя по приемното поле, което ще получиш от далечна точка за достъп - поне на 2 - 3 км. Приемното поле най-добре се гледа с NetStumbler или друг подобен софтуер.

• Like 2

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Дам точно това бях намислил да правя, като ми се отвори време ще го направя.Със сигурност не е точен фокуса , има малки отклонения в параболата .