Jump to content

Проект - DIY California antenna или Нямам си работа.


astor

Recommended Posts

Понеже имах свободно време и попднах на една статия как да направим рефлектор ,реших да видя какво може да се получи. С програмата за изчисляване на параболи пресметнах формата и дължината на вълната.Ето как изгмежда един сегмент.

033774354.jpg?r=0

Яд ме е че преди месец направих точково и го продадох , но пък имах време и хванах поялника.

033774353.jpg?r=0

033774351.jpg?r=0

След това намерих мод на оригиналния конвертор , и се захванах веднага.

033774355.jpg?r=0

 

Това са трите основни компоненти

033774356.jpg?r=0

 

След това се забелва кабела

033774357.jpg?r=0

 

Запоява се и се получава така

033774358.jpg?r=0

033774359.jpg?r=0

Имах изгорялоМ5 bridge и му ползвах кутията махнах вътрешния рефлектор направих по голям външен

 

033774347.jpg?r=0

 

И накрая....

033774349.jpg?r=0

033774348.jpg?r=0

 

Сложих я да хвърлям на 300 м - няма проблеми даже не я насочих както трябва но когато имам време ще я насоча защото на това място не може да се завърти достатъчно , а тя е с доста насочено излъчване.

За инфо или въпроси пишете.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

малко голяма иде за 300 метра 

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се намираме на работа :)

Правих и едно OMNI също добре се получи доколкото може да се получи някакво усилване при OMNI антена.

Инак като имам време ще поекспериментирам още с тая до по далечни дестинации.

Другото ако някой знае може ли Комп с RuterOS да се направи да работи в Repeater mode но не с 2 карти а с 1. (Wireless-и)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления, доста труд си хвърлил, преди време и аз се занимавах доста усилено с правенето на антени.

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за търпението!  Реално погледнато освен за кефа да го направиш сам, иначе не си заслужава...   ;)

Все пак една препоръка - при пробите е добре да можеш да мръднеш облъчвателя с по 20 - 30 мм назад - напред, защото колкото и да го изчисляваш, със сигурност при правенето има неточности в параболата. Най-добре можеш да прецениш правилната позиция на облъчвателя по приемното поле, което ще получиш от далечна точка за достъп - поне на 2 - 3 км. Приемното поле най-добре се гледа с NetStumbler или друг подобен софтуер.

  • Харесай 2

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам точно това бях намислил да правя, като ми се отвори време ще го направя.Със сигурност не е точен фокуса , има малки отклонения в параболата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.