Jump to content

MUM в България


krustanovs

Recommended Posts

  • Собственик

пак нямаме права

Имаш имаш :)

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече имам ;) тен Кю

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Презентации (видео): www.youtube.com/watch?v=tEWsdqDp50c&list=PLXr-HoBo2VtXjZkBAZ93ShHyIv5HIXX5q

Презентации (слайдове): http://wiki.mikrotik.com/wiki/MUM_2014_BG

 

@ Презентиращите - Следващия път намалявайте резолюцията за да се вижда по-отдалече ;)

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Проектора беше зле не резолюцията при 800х600 нормално на де е това което е 

надявам се следващия път да има по добре подготвена зала както на картина така и на звук

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

boen_robot ти лично беше най зле от всичко на мум България и искрено се надявам ако има отново подобно събиране ти да не изнасяш каквито и да е лекции. Половината зала напусна след като ти започна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

boen_robot ти лично беше най зле от всичко на мум България и искрено се надявам ако има отново подобно събиране ти да не изнасяш каквито и да е лекции. Половината зала напусна след като ти започна

Хайде да се сдържаш от такива тенденциозни мнения.

Човека прави програмно осигуряване, ти като не ползваш мълчиш по случая.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Linux - не си прав.

Хората напуснаха не заради лектора, а защото не разбираха темата на лекцията.

Показателното, че темата е била интересна за присъстващите, беше, че през цялото време някой задаваше въпроси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да се сдържаш от такива тенденциозни мнения.

Човека прави програмно осигуряване, ти като не ползваш мълчиш по случая.

Ти не ми казвай дали да мълча или не да не те настъпя другия път без да искам малко човече  и да замълчиш за винаги :)

 

Ще се обоснова една от репликите му беше подигравателно насочена към това че колегата Петър сбърка при load balancinga не може да се подиграваш публично на колега с светлинни години пред теб първо и второ тва момче може да разбира много от php но не знае как да говори и това му попречи много и направи лекцията му скучна а и повечето които напуснаха не беше защото не им е интересно а защото нямаше как да разберат каквото и да е от това което каза защото не можеше да поднесе информацията и е типично за някакъв форумен плъх.

@Linux - не си прав.

Хората напуснаха не заради лектора, а защото не разбираха темата на лекцията.

Показателното, че темата е била интересна за присъстващите, беше, че през цялото време някой задаваше въпроси.

Само 1 задаваше въпроси и то по точно 2 въпроса или 3 не помня вече точно :) никой друг не зададе нищо :) беше отзад в ляво :) близо до мен и въпросите му бяха подигравателни на един от които дори тоя форумен плъх не можа да отговори :)

Редактирано от Linux
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се обоснова една от репликите му беше подигравателно насочена към това че колегата Петър сбърка при load balancinga не може да се подиграваш публично на колега с светлинни години пред теб първо

"Подигравателно"?!? :mellow: Моите искрени извинения към Петър Димитров. Не съм целял да се подигравам, а единствено да подчертая факта, че всички грешим и че е ЧОВЕШКО да се греши. Петър Димитров е велик човек, действително на светлинни години пред мен... но е човек.

Така или иначе щях кажа онова изречение, а факта, че и той го илюстрира се получи последния момент и просто не можах да устоя да го отбележа.

 

второ тва момче може да разбира много от php но не знае как да говори и това му попречи много и направи лекцията му скучна а и повечето които напуснаха не беше защото не им е интересно а защото нямаше как да разберат каквото и да е от това което каза защото не можеше да поднесе информацията и е типично за някакъв форумен плъх.

За първи път изнасям каквато и да било презентация извън учебна среда (университет/училище), което явно ми се отрази зле. Никога не съм бил така преди при презентации - винаги съм бил по-енергичен, по-малко "ъъъ"-къщ... Съгласен съм, че зле говорех :(. Първият човек, който каза колко зле говорех бях самият аз. Факта, че никой друг не ми го каза до сега по-скоро ме изнервяше допълнително от колкото да ме успокоява, така че благодаря ти (съвсем сериозно говоря). Сега, когато казвам на хората "говорех зле", ще знам, че не си въобразявам ^_^ .

 

Само 1 задаваше въпроси и то по точно 2 въпроса или 3 не помня вече точно :) никой друг не зададе нищо :) беше отзад в ляво :) близо до мен и въпросите му бяха подигравателни на един от които дори тоя форумен плъх не можа да отговори :)

Поне трима различни хора задаваха въпроси.

Един човек имаше въпрос за MetaROUTER и отбеляза за Windows Service при един от следващите въпроси. Не знам дали този човек следи този форум, но ако го следи:

Моите извинения, относно репликата ми за Windows Service, която беше просто "хакерии" (предполагам това въпроса, за който казваш "не можа да отговори"?).

Това, което исках да кажа (но в крайна сметка го казах грозно, признавам) беше, че Windows Service-и се създават трудно, поради липсата на удобен интерфейс, бил той графичен или команден => Ако не му се занимава на човек, по-добре направо Linux ако ще стига до толкова далеч, че да прави непрекъснато се изпълняващ се PHP процес.

НО, в последствие видях, че дори и това по-красиво формулирано твърдение е всъщност грешно. Имало си било команда за създаване на Service-и, наречена "sc", за която просто не бях и чувал до този уикенд. Винаги преди това съм си мислел, че service-и се създават/премахват само с манипулации на регистри или през Windows API, което в крайна сметка за мен са "хакерии".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Почти се бях навил и аз да се пробвам с една презентация но се отказах след като видях програмата защото тя също е за load balancing а и като видях кой ще изнася такава в MUM-a направо забравих за нея. Все пак си я качих в сайта: http://itservice-bg.net/?p=3164

 

От друга страна пък въобще не съжалявам, че не я проведох, не знаех, че логопедичните ми възможности ще са по важни от знанията ми които бих се опитал да предам. Сега кой знае на какви критики щях да съм подложен :)

 

Лично аз не останах с убеждението, че boen_robot дори е вкарал нотка на обида към инструктора. И въобще не разбирам тази грешка защо се споменава. Презентацията не е изпит да изрецитираш стихотворение, опуснеш ли римата спираш.

 

В tiktube такива презентации като на boen_robot няма а и аз имам идея с която искам да събера определена информация от 100-на ROS устройства в една страничка и да я предоставя на support-a. Точно затова темата за мен е свежа и това, че му липсват ораторски способности въобще не ме бърка. Ако преглътна споменавато на XAMP :) защото си мисля, че по просто е да инсталираш с един ред:

sudo apt-get install php5 apache2

отколкото да правим хакерии в Windows :) .... моята критика е, че примерите бяха малко а и реално презентацията беше само теория. Можеше да отдели 3 мин на практика да листне една проста страничка system resource например. Това имах впредвид под "Обогати и разшири" 

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако преглътна споменавато на XAMP :) защото си мисля, че по просто е да инсталираш с един ред:

sudo apt-get install php5 apache2

отколкото да правим хакерии в Windows :)

Ехх... ако и Windows имаше apt-get ;)...

моята критика е, че примерите бяха малко а и реално презентацията беше само теория. Можеше да отдели 3 мин на практика да листне една проста страничка system resource например. Това имах впредвид под "Обогати и разшири"

В смисъл "на живо" да видим един рутер ли имаш в предвид? Питах MikroTik дали имат на разположение някакъв техен там да се вържа към него, казаха ми, че нямат... Трябваше да си подготвя на мой лаптоп една виртуална машина (че не искам реалните да ги показвам; все пак името и паролата за рутера трябва да се пишат като чист текст в PHP кода). По стечение на обстоятелствата не можах наистина. Лаптопа на който презентирах беше техен :) .

А иначе кода за целта е 1:1 този за лога, само дето вместо "/log", "/system resource", та реших, че няма смисъл едно и също нещо два пъти. Но да, щеше да е по-интересно с връзка на живо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Windows 10 има вече пакетен менаджер
въпреки че дали ще се спомене XAMP или Lamp
ми е все едно аз затова питах дали е възможно да се ползва линукс средата във рутерборда
т.е. MetaRouter със WRT

Така би могло да се получи услуга подобна на ALICE (telekom italia) на които при влизане в рутера се вижда 
модефицирана версия на интерфейс на който може да се поръчват услуги
отделно това дава достъп до АРI доста неща които осигоряват бърза промяна на настройки

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Понеже не съм присъствал нито пък задълбочено съм гледал документацията ще попитам билите присъстващи/участващи относно презентацията на  Load Balance.

От презентираното  в методите/вариантите за Load Balance само и винаги ли се ползва NAT/Masquerade ?

Какви варианти са резгледани  (имам в предвид Load Balance Incoming Connections / Load Balance Outgoing Traffic и т.н) ?

Имам и едина питанка към технически запознатите,какво се случва когато отпадне  интерфейс/линк във варианта когато се позва ECMP ?

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти се бях навил и аз да се пробвам с една презентация но се отказах след като видях програмата защото тя също е за load balancing а и като видях кой ще изнася такава в MUM-a направо забравих за нея. Все пак си я качих в сайта: http://itservice-bg.net/?p=3164

Колега, смятам че по-добре конфигурация за лоад балансинг може да се постигне с PCC и рекурсивните пътища за проверка не само на линка, а и на свързаността. а маркирането на какво и на къде да излиза става с адресни листи. Единственото което не съм имплементирал е тежестта на връзката но и тя може да се "внедри"

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.