Jump to content

nstreme , nv2 nstreme, nv2 , EoIP tunnel , bonding

gabrashev
 Share

Recommended Posts

Здравейте,

до момента в много от темите се пише за това кой какво ползва при изграждането на своите трасета , но не съм видял някъде или поне не съм намерил информацията относно това какви са плюсовете и минусите при различните варианти на конфигурирането на vlan интерфейса.

Лично аз съм правил трасета в два варианта :

1. PC-та с по две Mini PCI карти CM9 с по две антени , използвайки EoIP tunnel и бондинг на двата тунела с bridge на бондинга и eth интерфейса. Резултат на 16 км - 90 Mbps

2. RB912UAG - 5HpND с двоен облъчвател . Mode - bridge и station wds . NV2 protokol . tx/rx 300mbps/300mbps - 15 km

И двете работят добре ( не съм имал проблеми ) , но не съм сигурен , кой от моите два варианта е по-успешен и по-добър.

Някой срещал ли е информация относно ползването на Wireless протоколите и кой с какво е "по-добър" или "по-лош" от останалите.

Кои конфигурации са добри и доказали се на практика. При кои може да се разчита за висока скорост и при кои за пренос на повече пакети.

Надявам се информацията да е полезна на повечето от нас - начинаещите :)

• 5 months later...

Аз ползвам nv2 на 2 мс , имах и 912 но много ми забиваха и повече от 2 по 160 мегабита въздух не ми докарваха на 4-5 км при теб как се държат

• Administrator

nv2 е с по висока латенция от nv но кара и повечко трафик ..

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

С nstreame имах по малък пинг обаче когато започне да минава в двете посоки трафик пинга скача на 400 мс което е много зле...

Аз ползвам nv2 на 2 мс , имах и 912 но много ми забиваха и повече от 2 по 160 мегабита въздух не ми докарваха на 4-5 км при теб как се държат

Честно казано с 912-ките до сега не съм имал проблем. на 15 км. се конектват 300/270 Mbps . -48/-50 dBm , реален трафик 110-120 Mbps

• 2 weeks later...

Честно казано с 912-ките до сега не съм имал проблем. на 15 км. се конектват 300/270 Mbps . -48/-50 dBm , реален трафик 110-120 Mbps

а Саморестартират ли ти се на 2-3 дена ..!!!

Edited by deniboy

Не , нямам такива проблеми с рестартиране. Единствено липсата на захранване ги е рестартирало от както съм ги монтирал.

Не , нямам такива проблеми с рестартиране. Единствено липсата на захранване ги е рестартирало от както съм ги монтирал.

а с nstreame ли ги ползваш или с Nv2