Jump to content

Forwarding from external IP to external IP


Recommended Posts

Здравейте,

 

Бих желал да ви помоля за малко помощ във връзка с пренасочване на заявки от клиент от външна мрежа през междинно у-во  към сървър, който също е във външна мрежа.

Предполагам, че не става ясно веднага какво точно искам да постигна, но идеята ми е:

Имам "Х" на брой клиентски у-ва, които са модеми в мрежите на трите мобилни оператора и са с вътрешни за техните мрежи адреси. В момента системата ми работи така, от Кл.1 се подава заявка към сървър (които са също са голям брой) с реален адрес и порт примерно 2101 (ххх.ххх.ххх.ххх:2101) и съответно сървърът отговаря на клиента, като му връща търсената информация.

В момента част от клиентите се обръщат към част от сървърите и така работи системата, но идеята ми е всички клиенти, да се обръщат към един, определен, реален адрес (устройството, което търся) и от там на база разделяне по портове, заявките пристигнали от различни клиенти, да се пренасочват към различни сървъри, т.е. въпросното междинно у-во да получава заявките на собствения си адрес, но на различни портове и според тях да препраща тези заявки към определени сървъри.

 

Благодаря предварително!

 

Хубав ден,

Валери Иванов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ВПН сървър май ще ти е решението

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Това което често убягва в този род конфигурации е, че за да пренасочиш порт към определен адрес трябва ти да си му default gateway защото ако не си, ти пращаш пакети към него но той не ги връща към теб за да ги препратиш към источника ...

 

Ако тази информация се достая през web с едно Index.php лесно можеш от сорс адреса да го препрати към дестинейшън ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.