Jump to content

Захранване "GP-B240-100" - UBIQUITI


Recommended Posts

Фаза R на мястото на Фазата, Фаза S или Т на мястото на нулата.

значи е имало 2 фази и едната е минала по пътя на нулата във захранването там където няма предпазител.

аха значи вече ми стана ясно картинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също става лошо като се обърнат фаза и нула при инсталация без отделен зануляващ проводник. За няколко секунди техника за няколко хиляди си отиде с помощта на еон

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също става лошо като се обърнат фаза и нула при инсталация без отделен зануляващ проводник. За няколко секунди техника за няколко хиляди си отиде с помощта на еон

това малко не го разбрах но да оставим на енерго дружествата фоерверките :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това малко не го разбрах но да оставим на енерго дружествата фоерверките :)

Така виж сега, приемаме следната ситуация. имаш трижилен кабел тип "СВТ" с разцветка на жилата Син, Черен, Жълто-Зелен, в БГ е прието черното да е Фаза, Синьото да е нула а жълто зеления е Земя, при случая описан в темата, ситуацията е е следната, черния си е вързан на фаза в случая първата по ред "R" но синия проводник който по право е трябвало да бъде вързан за нула е подвързан на втората фаза в случая "S", Жълто-Зеления си е вързан на земя,(това си е объркано още в електромерното табло) и съответно на таблото от което ми е подадено захранване вместо нормално мрежово напрежение идва между фазово, стандарта в България вече не е 220 волта а е 250 волта, от там идва и  това 410 волта между фазово, а и при ниско натоварване на линията се получават високи напрежения, като цяло се потвърждава мнението на няколко колеги от форума че захранванията на "UBNT"  не са кой знае колко надеждни.

 

 

Аз съм  навит ама за по бира 2-3-4-5-6 не за захранване Руди черпи :)(това е извън темата )

Относно темата ми какво да ви кажа гърмят понякога захранвания къде от глупост къде  от нещо друго, относно елементите ми такива имал китаеца такива сложил

Замери 2-те фази  на трифазното и ще разбереш :) на колегата Руди и друг път му се е случвало само да му напомня с. Кошарица и в двата случая не го е правил той нито аз 

Не не, недей ми на помня за там че беше ужасна случка, няма проблем за бирите ще черпя, само дето искам да видя как ще изпиеш 6 бири  :P

   

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си прав за това, но не съм сигурен ще проверя :)

 

П.С. Прав си бил грешката е моя,

 

Решение на ДКЕР от 2004г. 

 

 Чл.17 (1) Номиналните напрежения на електроразпределителната мрежа са в съответствие със стандарт БДС IEC 60038:
1. за мрежа ниско напрежение - 230/400 V; +- 10%
2. за мрежа средно напрежение - 6; 10 и 20 KV.

Sent from my HTC using Tapatalk

 

 

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Чл. 17. (1) Номиналните напрежения на електроразпределителната мрежа са в съответствие със стандарт БДС IEC 60038: 
1. за мрежа ниско напрежение - f 230/400 V; 
2. за мрежа средно напрежение - 6, 10 и 20 kV. 
(2) Най-високите напрежения на съоръженията в мрежа средно напрежение са съответно: 7,2, 12 и 24 kV.

 

 

 
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не харесвам 2 неща на убнт, зануляването на лан часта на адаптерите (шилда към радиото) предпоставка за нежелани потенциали, схемата за дистанционен ресет заложен в радиата, другото им слабо място. Като цяло това си е нисък клас продукт, от убнт нямат сметка да се презастраховат относно работата на устройствата си, а варистора е сложен и ще сработва но в други ситуации, все пак не трябва да бъдат прекалено небрежни :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.