Jump to content

Quality of Service


NetworkPro

Recommended Posts

Как се възползвате от Quality of Service във вашата мрежа?

Открих че има стъпки които могат да се предприемат, цялостното качество на интернет услугата да се качи значително, позволявайки скандално голям network congestion и не-upgrade-ване на комуникационни трасета с години: http://wiki.mikrotik.com/wiki/NetworkPro_on_Quality_of_Service

Пейстнете /ip firewall mangle export compact и /queue export compact в code тагове или в attach-нат txt.

Ако някой има линкове с полезна информация - нека сподели.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

аз имам на 200 с 96 рам и адсл и бачка идеално

дори съм забелязъл че най се товари като съм с

winbox закачен на нея ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте, в тази тема видях че става въпрос за качество на услугата и въпросът ми е : Имате ли някакви истински тестове на QоS върху IPv6, ако нямате става и IPv4? необходими са ми тъй като имам да правя дипломна работа свързана с изследване качеството на обслужване на видео потоци в IPv6.

Нуждая се от топологията, която сте правили и данните от тестването...

много ще съм ви благодарен , ако можете да ми помогнете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много материали в Интернет на тази тема.

В кой университет се развива действието? Накарй преподавателите да ти дадат техника, за предпочитане CISCO или нещо скъпо, и си направи лаборатория.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става въпрос за технически университет софия филиал пловдив, проблема е там че преподавателите са излезнали в отпуска(други имат прекалено мн друга странична работа и няма кои да ти обърне внимание) или нямат време да се занимават с мен(не им се занимава просто ) трябва сами да се спасяваме , кой както може. всичко е много сложно ... според дипломното ми задание това изследване трябва да се направи в/у университетската мрежа, но според ръководителя ми (на заданието, а той е сисадмина на университета) това не може да стане върху мрежата (няма условия)...

аз ходя на курс в Циско академията в пловдив (CCNA), предоставен ни е симулатора на циско, но на него няма видео трафик...

"прерових" целия интернет и не можах да намеря примери за изследване качеството на обслужване на видео потоци в ИПв6(трябва ми някакъв тестбед) , също така ми трябва и теория...

ако можете помогнете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Университестката мрежа е production , на теб ти трябва лабораторна мрежа. Няма ли там лаборатории с мрежи които да свържеш както ти е удобно и да си пускаш твой си трфик ?

Ако няма - кажи им да си купят за да можеш да си направиш работата. Малко MIKROTIK рутери почти нищо не струват, и с тях може да се прави излседване на QoS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не , там е работата

Опитвал ли си GNS3 симулатора ( http://www.gns3.net/ )? Аз съм тествал с него мултикаст видео, но IPv4. Няма причини да не работи и с IPv6.

Порови из нета и за Cisco IOU (реално, това е IOS, работещ под линукс). Или направо потърси cisco-iou-livecd-v1.5.1.iso

Редактирано от hgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.