Jump to content
  • 0

3- доставчика един Mikrottik


Veselin

Въпрос

3- доставчика един Mikrottik инсталиран на един копютър и един мого голям проблем. Имам 3 независими доставчика от всеки вземам нет. Та проблема е следникя ка да ги накарам тия 3 доставчика да работят като един до сега са пробвах всичко което го пише в wiki на микро тик но уви не се получава. Ползвам версия 2.9.7 . За BGP забравям единия има друигия иска пари за да ми даде рутиране третия не знае щото е то BGP  :o Ставам на разноглед. До тук съм решил горе долу проблема като съм насочил определен брои хора да минава през определиен доставчик досбре стана ама има едно ъъъъъъъъъ. Престана да се виждат мрежите ако си насочин кам един доставчик забрави да видиш другите клинети които излизат през другия ии  :( то тук блокаж какво да направя ка да си реша проблемите хелппппппппппп.

Иначе oтдавна някои трябваше да направи такъв форум получил се е страхотно ще помагам с кавото мога  :) ама и ще питам от време на време  :-[

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Собственик

Ако имаш автономна система , силно ти препоръчвам да си пуснеш BGP . Я кажи кой е тоя дето ти иска пари за БГП сесия. Спри го за един месец и гледай после как сам ще те гони да вдигнете БГП-то

Ако мрежата ти е с частни адреси, може да се направи нещо по въпроса с трите доставчика, ама ако искаш да имаш "реални" адреси , само БГП е спасението.

Не знам подробностите, но моя съвет е да ползваш двата доставчика дето могат да пуснат БГП, а третия или да го оставиш като бекъп (с маскиране) в краен случай, или да го махнеш изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами АЦ имам не е проблем но проблема е там че имам клиенти с нат имам и клиенти с реални адреси, а и няколко сервера с реални адреси кадето са хоствани доста странички и един сървар с CS  и тои е с реалити. А клиентите дето ползват телефонията задyлжително са с релани ИП адреси. Този дето ми сика пари аз рутирането ще го разкарам съвсем скоро, че ми писна от него. Този които не чувал за BGP не мога имам договор за една година няма как. Този които си го харесвам най- много е GCN. Пичовете са супер сапорта им е на ниво и кавото ми е потрябвало винаги са помагали. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А всичките ти клиенти все към тая машина ли се закачат ?

Не виждам проблем и да не са с реални ИП, но да се закачат за други рутерчета.Само че бордер рутера ти ще знае накъде да рутира фалш. ип-та.

Правил съм го това и без BGP и няма никакъв проблем.

Хващаш и маркираш по даден признак някои клиенти.

После маркираното го пускаш през доставчика който желаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пример:

Имаме три реални мрежи дадени ни от трите доставчика:

- 80.72.16.0/24 това ни е за клиенти с реални IP-та

- 91.17.17.128/26 това ни е хостинга и бизнес клиенти

- 212.17.17.192/26 това ни е мрежата от която ползваме за NAT рутерите:

  а) един NAT с реалнио IP 212.17.17.201 зад него 192.168.11.0/24

  б) втори NAT с реалнио IP 212.17.17.202 зад него 192.168.12.0/24

  в) трети NAT с реалнио IP 212.17.17.203 зад него 192.168.13.0/24

Настройки на нашия бордер(и)

route add -net 0.0.0.0/2 gateway "IP-то на готиния доставчик"

route add -net 0.0.0.0/0 gateway "IP-то на готиния доставчик"

route add -net 0.0.0.64/2 gateway "IP-то на втория доставчик"

route add -net 0.0.0.0/0 gateway "IP-то на втория доставчик"

route add -net 0.0.0.128/1 gateway "IP-то на третия доставчик"

route add -net 0.0.0.0/0 gateway "IP-то на третия доставчик"

доставчиците си имат route записи за мрежите които са ви дали - те са си от техния AS

С промяна на подредбата за ползване на мрежите и различни комбинации можете да нагодите даунлоуда между доставчиците.

С игра с префиксите на default-а 0.0.0.?/? можете да променяте количеството ъплоуд отиващо към различните доставчици.

П.П. Колеги ако съм написал някъде глупост  :D свиркайте да корегирам

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.