Jump to content

Покритие на Микротик (Integrated solutions) спрямо други марки/модели

uBoTo
 Share

Recommended Posts

Здравейте! Тъй като не успях да намеря особено добри мнения, пускам тази тема (дано съм полезен и на други потребители, които се чудят). Въпросът е следния - как се справят с покритието на безжичната мрежа и стабилността моделите, предназначени за дома и малкия офис. И по-конкретно интегрираните моделите като RB951Ui-2HnD, RB951G-2HnD, RB2011UiAS-2HnD-IN, които на хартия имат 1 ват мощност ??? , а дори и някои по-стари модели с безжична мрежа. В момента съм с TP-Link 1043ND и съм много доволен от покритието (не съм сменял оригиналните антени; качил съм му OpenWRT).

Моля хората с опит и наблюдения по въпроса, да споделят мнения за конкретните модели, ако са правили някакви сравнения и тестове спрямо други рутери. Предварително благодаря!

Според мен за офис/дома над 100mW няма смисъл. По важно е къде и как е монтирано устройството.

За дома слагаме мин 740(1) или по-голям.

За по претенциозни клиенти 941.

За офиси 941 или 1042/3.

И все пак зависи от клиента и бюджета.

Edited by master

Analog Audio™

• Administrator

и във всички случай не очакваме отсрещното устройство да връща сигнал като изпращащото

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Ясно ми е, че обхвата и сигнала зависят от много неща. Интересува ме как се справят моделите на Микротик с вградена безжична мрежа спрямо други рутери. Преди време бях попаднал на тема в официалния форум за проблеми при 751 модел с безжична мрежа. Хората се оплакваха от сигнал/обхват и бяха по-доволни от ТпЛинк (или нещо друго). Лично аз вкъщи съм с 750G + 1043 (ползва се като суич и аксес пойнт) и съм нямал никакви ядове с тази комбинация. Въпроса е ако реша да сменя след време техниката (да е само 1 рутер на Микротик) или ми се наложи да ползвам на друго място едно устройство, дали един Микротик би заменил спокойно ТпЛинк (74*, 1042/1043) или друг подобен рутер, или да не разчитам на вградената безжична мрежа и да действам, както съм в момента вкъщи. Поздрави!

Колега до преди няколко месеца бях с 1043 като теб ,сега имам 951 и обхвата е в пъти по-добър, живея в панелен апартамент фул е навсякъде , даже и около блока хващам моята мрежа ,а рутера в къщи е доста далече от прозореца.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

По важно е къде и как е монтирано устройството.

Колегата го е написал. Може да имаш много скъп и добър роутер, но да го сложиш на лошо място и да имаш проблеми.

Вградените антени на Микротик са не по лоши от малките антени на роутерчетата - само не могат да се насочват (освен с въртене на кутията на роутер-а).

Като цяло колкото и да не ми се иска да го казвам съм крайно разочарован от мт от към радиа в последно време. Много спиранки, лагвания, загуби, промяна в скоростите. 

За това тези които са казали, че са по-доволни от някой сапунерка са прави. Ако не ти се налага да имаш опции над тези които ги има тп линка няма смисъл да слагаш мт.

Analog Audio™

Лично аз съм доволен от Ubnt AirRouter - много мощни (NAT на 94Mbps) и отличен обхват.

Това през лана ли ? Има един такъв из нас и все не му остава време да го оправя защото някой е решил да запоява по антените му вътре и са заприличали на г*з. Та мисля да му изкарам направо пигтейли и да му сложа 2 5dB от тп-линк.

Analog Audio™

Това през лана ли ? Има един такъв из нас и все не му остава време да го оправя защото някой е решил да запоява по антените му вътре и са заприличали на г*з. Та мисля да му изкарам направо пигтейли и да му сложа 2 5dB от тп-линк.

В случат беше WAN -> LAN (т.е. Download) през http реален файл от сървър. На upload стигна 90Mbps (при speedtest).

За безжично - на едно място се ползва през няколко панелни стени. За мегабити не знам, но никъде няма оплаквания.

Edited by hgd

Днес попаднах и на други мнения по форумите. Стигнах до извода, че всеки е доволен посвоему - един казва, че на RB951G-2HnD безжичната мрежа я докарал с по-добро покритие от на 1043, друг го заменил за еди кой си ТпЛинк (незнайно защо)... За мен лично, няма направен сравнителен тест - при едни и същи условия, Микротик и.. други рутери (за безжичната им мрежа).