Jump to content

Покритие на Микротик (Integrated solutions) спрямо други марки/модели


Recommended Posts

Здравейте! Тъй като не успях да намеря особено добри мнения, пускам тази тема (дано съм полезен и на други потребители, които се чудят). Въпросът е следния - как се справят с покритието на безжичната мрежа и стабилността моделите, предназначени за дома и малкия офис. И по-конкретно интегрираните моделите като RB951Ui-2HnD, RB951G-2HnD, RB2011UiAS-2HnD-IN, които на хартия имат 1 ват мощност ??? , а дори и някои по-стари модели с безжична мрежа. В момента съм с TP-Link 1043ND и съм много доволен от покритието (не съм сменял оригиналните антени; качил съм му OpenWRT).

 

Моля хората с опит и наблюдения по въпроса, да споделят мнения за конкретните модели, ако са правили някакви сравнения и тестове спрямо други рутери. Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен за офис/дома над 100mW няма смисъл. По важно е къде и как е монтирано устройството.

За дома слагаме мин 740(1) или по-голям.

За по претенциозни клиенти 941.

За офиси 941 или 1042/3.

И все пак зависи от клиента и бюджета.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

и във всички случай не очакваме отсрещното устройство да връща сигнал като изпращащото

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ми е, че обхвата и сигнала зависят от много неща. Интересува ме как се справят моделите на Микротик с вградена безжична мрежа спрямо други рутери. Преди време бях попаднал на тема в официалния форум за проблеми при 751 модел с безжична мрежа. Хората се оплакваха от сигнал/обхват и бяха по-доволни от ТпЛинк (или нещо друго). Лично аз вкъщи съм с 750G + 1043 (ползва се като суич и аксес пойнт) и съм нямал никакви ядове с тази комбинация. Въпроса е ако реша да сменя след време техниката (да е само 1 рутер на Микротик) или ми се наложи да ползвам на друго място едно устройство, дали един Микротик би заменил спокойно ТпЛинк (74*, 1042/1043) или друг подобен рутер, или да не разчитам на вградената безжична мрежа и да действам, както съм в момента вкъщи. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега до преди няколко месеца бях с 1043 като теб ,сега имам 951 и обхвата е в пъти по-добър, живея в панелен апартамент фул е навсякъде , даже и около блока хващам моята мрежа ,а рутера в къщи е доста далече от прозореца.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По важно е къде и как е монтирано устройството.

Колегата го е написал. Може да имаш много скъп и добър роутер, но да го сложиш на лошо място и да имаш проблеми.

 

Вградените антени на Микротик са не по лоши от малките антени на роутерчетата - само не могат да се насочват (освен с въртене на кутията на роутер-а).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло колкото и да не ми се иска да го казвам съм крайно разочарован от мт от към радиа в последно време. Много спиранки, лагвания, загуби, промяна в скоростите. 

За това тези които са казали, че са по-доволни от някой сапунерка са прави. Ако не ти се налага да имаш опции над тези които ги има тп линка няма смисъл да слагаш мт.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това през лана ли ? Има един такъв из нас и все не му остава време да го оправя защото някой е решил да запоява по антените му вътре и са заприличали на г*з. Та мисля да му изкарам направо пигтейли и да му сложа 2 5dB от тп-линк.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това през лана ли ? Има един такъв из нас и все не му остава време да го оправя защото някой е решил да запоява по антените му вътре и са заприличали на г*з. Та мисля да му изкарам направо пигтейли и да му сложа 2 5dB от тп-линк.

В случат беше WAN -> LAN (т.е. Download) през http реален файл от сървър. На upload стигна 90Mbps (при speedtest).

За безжично - на едно място се ползва през няколко панелни стени. За мегабити не знам, но никъде няма оплаквания.

Редактирано от hgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес попаднах и на други мнения по форумите. Стигнах до извода, че всеки е доволен посвоему - един казва, че на RB951G-2HnD безжичната мрежа я докарал с по-добро покритие от на 1043, друг го заменил за еди кой си ТпЛинк (незнайно защо)... За мен лично, няма направен сравнителен тест - при едни и същи условия, Микротик и.. други рутери (за безжичната им мрежа).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.