Jump to content

Хот спот с плащане през PayPal


Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам идея да опитам с една точка за достъп на 2.4GHz. Нямам опит в материята и моля за малко помощ.

Попаднах на готово решение от неизвестен за мен производител:

 

http://www.guest-internet.com/guest_internet_hotspot_paypal_credit_card.html

 

 

Според спецификацията тези от 250 лири нагоре били готови за употреба, залага им се време на връзката и линк към PayPal за плащането.

 

Дали е рентабилно това решение и мога ли да го реализирам в същия бюджет с микротик борд и примерно един Bullet2 след него?

Говорим за трафик към 5-10 човека. Няма да се гонят извънземни скорости, нещо средно-бавно. Разстоянията до 100на метра, с хубава антена при мен разбира се.

 

Благодаря и  ще очаквам коментарите ви

Марин

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да попитам, що с Paypall a не да речем с  SMS?  С PayPall  някоj ( човек или софтуер) трябва да ти казва кой-кога колко ти е платил и ти да му пускаш акаунта и това трябва да става Бързо! Това е удобно за по-дълъг период от време, седмица , примерно ама ако е за  няколко часа и ти ще луднеш и тоя дето си чака акаунта. Що не спретнеш нещо като леко задание да ти измислим една читава система тука?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко в страни от темата - винаги съм се чудил, като не се пишат договори с потребители плащащи със SMS или PayPal за Wireless услуга - ако примерно си плати някой, влезе в нета и заплашат примерно президента после кого гонят и как доставчика да си измие ръцете като няма договор с въпросния нарушител?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

нямаш право да следиш
като доставчик на услуга 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко в страни от темата - винаги съм се чудил, като не се пишат договори с потребители плащащи със SMS или PayPal за Wireless услуга - ако примерно си плати някой, влезе в нета и заплашат примерно президента после кого гонят и как доставчика да си измие ръцете като няма договор с въпросния нарушител?

 

На база опит в БОП ти го казвам :) местоположението на нарушителя е предостатъчно за разкриването му.

Останалото вече е подготвено чрез психо профила на база достъпа ни до имейлите :) от там профили и социални мрежи ... остава оперативен работник да отиде на мято и да поговори със 2-3 напълно случайни живущи там за да открие лицето.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на база моя опит.. в службите, които и да са в скотия работят тунеядци.

никой няма да си направи труда, а ако го направи ще го направят така, че

в съда пада всичко. са  дали е добре или зле зависи от коя страна на барикадата си ;)

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямаш право да следиш

като доставчик на услуга 

Не знам дали вече е отпаднала точката в ЗЕС за пасивното следене, но ако има такова действие предполагам ще засекат IP което в случая е в мрежата на ISP-то и при него ще дойдат (предполагам).

 

На база опит в БОП ти го казвам :) местоположението на нарушителя е предостатъчно за разкриването му.

Останалото вече е подготвено чрез психо профила на база достъпа ни до имейлите :) от там профили и социални мрежи ... остава оперативен работник да отиде на мято и да поговори със 2-3 напълно случайни живущи там за да открие лицето.

Въпроса е, че ако е HotSpot услуга - човека може да си го ползва в градинката/парка (не от у тях) и да си иде - после никой не може каза кой е този човек, от къде е действал и така (можем да му хванем само MAC-а и максимум Hostname).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали вече е отпаднала точката в ЗЕС за пасивното следене, но ако има такова действие предполагам ще засекат IP което в случая е в мрежата на ISP-то и при него ще дойдат (предполагам).

 

Въпроса е, че ако е HotSpot услуга - човека може да си го ползва в градинката/парка (не от у тях) и да си иде - после никой не може каза кой е този човек, от къде е действал и така (можем да му хванем само MAC-а и максимум Hostname).

Нали се сещаш че мак-а може да са  8 нули които да си разбъркаш както ти дойде?

а пък и името да му хванеш, няма да е егн-то му.

така че по добре остави отворен /без парола/ затвори сичко и остави един редирект към от 80-8080-443 към тор и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

благодаря на включилите се. Идеята беше дали Микротик от по-горните нива става за такава работа да пренасочва към PayPal и да генерира според плащането време на достъп. Ако става ще си купя техниката и софтуера от БГ фирма, може да е малко, но това ми е възможността да помогна на българския бизнес в този момент. Алтернативата ми е много по-лесна да си взема техниката от цитирания линк на англичаните и готово. Иначе за терористи и глупости не е фатално, то ако е писано утре на шосето някой пиян ще ме ликвидира и много здраве на всичко. Пък и нали остава информация от плащанията през PayPal, за всеки случай.

Благодаря

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.