Jump to content

1-5% Загуби на ping до gateway-я :(


NetworkPro

Recommended Posts

Когато клиент почне да търси проблемите на доставчика е малко странно. Първо ти няма как да провериш идеите ни от какво може да е. Нямаш достъп до свичовете, медиите и т.н. Това си е работа на доставчика. Твоята част от работата свършва с обаждането и докладването на проблема. Ако не могат или не искат да си решат проблема тогава просто смени доставчика. Като крайна мярка помага и оплакването в техния форум или друг публичен (ако го четат).

Примерно мой клиент търсеше решение на проблем с hwbg и аз го прочетох там. Въобще си нямах представа за проблема между другото, а беше засегнал над 100 човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • NetworkPro

    17

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    7

  • Велин

    3

  • Mile

    3

The highest expert info level is: Error :) Има например ... malformed IPv6 segment~ нещо такова ... За какво да гледам в capture-а?

После ще им звънна и ще искам да ме свържат с техния човек който ми бил комшия в съседния блок, него ще го накарам да съдейства.

Оставям го да си снифи копелето, то си трупа error-и :) после трябва да видя как да ги интерпретирам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mediafire.com/imageview.php?quickkey=zgwzk0wtciy&thumb=6 може да се цъка под снимката за другите две, както и да се download-не за пълен размер.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При неуправляема мрежа с Н брой клиенти в един сегмент, откриването на причината за загуби   е доста сериозно приключение. То затова не им се занимава.

На първо време трябва да установят къде има и къде няма загуби. Ако ти си единствения клиент със загуби - лесно - суич и/или кабела до теб.

Ама я си представи, че някой в сегмента флуди и няколко суича започват да дропят  . Няма откриване . Неуправляем сегмент, да кажем с над 50 машини (клиента) , става кошмар за управление или откриване на проблеми.

Аз затова имах планове  при всеки суич (или поне на 3-4) да има по едно пико ИП (или управляеми суичове) , съответно да се следят загубите постоянно (с cacti например) и проблема да се открива бързо.

Пусни  анализатор  (wireshark например) да видиш какво става по етернета - броадкасти , кофти пакети , ether frame PAUSE и т.н.

Wireshark (както се вижда на скрийншотовете) не репортва никви ethernet проблеми. Тъй че може би проблема е "някъде там", а не по моя кабел, мрежова карта, и порт горе?

Ето скрйншот, показващ че няма флудене пристигащо до Wireshark-а: http://www.mediafire.com/imageview.php?quickkey=zhmm4mgznaz&thumb=6

Но пък има Packet Lawful Intercept UDP което е прихванато във моя PPPoE тунел. Мамка му ся ще трябва и това да проверявам кво е, пак ще има упорито ровене...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последни новини, вчера преди обяд се случи това: zagubidg3.jpg

w1680.png и до сега няма интернет. Използвам кофти безжичен, добре че поне свърших малко работа, щото ако бях останал offline...  :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и предполагах, те вчера оправили загубите, и не закачили буксата както трябва, щото заваляло уж. А в медната мрежа не инвестират, понеже минават на PON. За сега услугата им е OK. :) Но ще трябв да си набавя може би MS2415P-USB за Backup към безжичния на университета :) А трасетата си следили със модифицирани LAN карти които ping-вали без ограничение на размер пакет и .т.н., с нещо управляват самата PCI LAN карта, и се получавало устройство голямо колкото за ... видеокасета. Хитро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За там не ти ли иска User & Pass..

p.s. Не се занимавай с усб.. вземи най-облъскания едимакс и пак ти гарантирам по-добре ще е.Аз точно с тая антена с 2 метра от най-тъпия кабел и един едимакс 7206 се вързах от корабите долу където е пристанището при положение че антената беше насочена към плажа :o аз друго исках да хвана ама като ми зареди за сек страницата на хот спота и с колегата си глътнахме фасовете даже си мислех че е кеширана в броузера в началото.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иска, имам. Два акаунта, от както са пуснали MikroTik-ицте. Имат много проблеми с интернет схемите си и на админа не му е чиста работата, и с интернета на общежитията не е чиста работата, щото препродават трафик за който не смятам че плащат (acad.bg..) и. Откакто е на интернетска админска власт тоа пич е държал преподаватели и студенти без интернет с дни и с часове, например с извинението "на интербилд им отрязали оптиката" да ама трафика няма общо с интербилд ;). Злеееее. Добре поне че снощи и през нощта можех да ползвам за работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

А трасетата си следили със модифицирани LAN карти които ping-вали без ограничение на размер пакет и .т.н., с нещо управляват самата PCI LAN карта, и се получавало устройство голямо колкото за ... видеокасета. Хитро.

Преди доста време бях срещал схеми за такива модификации но , след като пуснаха тези ПикоИП модули на неомонтана ме домарзя да се занимавам :) освен това те са и по - функционални , имат и подръжка.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време SPNET ползваха едни пингалки с големината на видеокасета не ами направо си бяха в кутиика от видеокасета!Само съм ги виждал но незнам как работеха и какво имаха под капака :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още ги ползвали. LAN карта със нещо запоено на PCI контактите дето го програмирали по LPT, хитреците. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Това е интересно, ако може да се намери някаква схема на това.

http://www.radio-portal.ru/index.php?name=EZCMS&page_id=378

:)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.picping.narod.ru/

Тази глупост дали не предизвиква колизии и загуби, докато работи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.