Jump to content

Съвет за CCTV DVR


mishoboss

Recommended Posts

Здравейте,

търся съвет по малко оффтопик тема, но съм виждал вече въпроси свързани с видеонаблюдение в този форум.

 

Идеята е следната. Искам да слагам видеонаблюдение в дома си. Още при строежа съм заложил кабелаж за CCTV. Обаче опрях до трудния избор на DVR. Оказва се, че пазара е буквално залят от китайците Dahua, които правят що-годе читави и евтини неща под още няколко марки. Всичко останало не куче марка е в пъти по-скъпо. Без значение от цената и марката, обаче, не виждам едно основно нещо, на което държа адски много - web-базиран админ интерфейс! Няма да закачам монитор, мишка и клавиатура за DVR-а никога. Той ще е заврян в един тъмен ъгъл. Искам да имам съвременен уеб-базиран UI, чрез който да се правят конфигурации и естествено, да се следят камерите отдалечено. И не, по никакъв повод не желая IE only shit с ActiveX контроли. Ще съм невероятно благодарен ако ме насочите към такъв DVR, защото аз честно казано обърнах Интернедъ и не намерих нищо подобно. Всички DVR-и искат задължително монитор, мишка и клавиатура, за да плюнат един late 90's style интерфейс.

 

Другите изисквания са тривиални и смятам, всеки DVR ще се справи - H.264, RTSP, FTP, motion triggers, private зони, etc.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото гледах web интерфейса на Hikvision DVR-ите e ActiveX и естествено върви само под IE. Или нещата са се променили вече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TVT имам около 30 такива работят добре и имат софтуер. иначе без софтуера бозата е една и съща с IE и ActiveX. а дахуата са пълен боклук имах 3 и ги хвърлих. други добри имат http://gmax.bg/ питай ги и цените са им добри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено може да се гледа не само с ИЕ..монтирах няколко такива на приятели и съм очарован от съотношението цена-качество. Автоматично си сваля плъгин за съответния браузър, като Хром, Мозила и тъй нататък.

http://www.hikvision.com/en/products_show.asp?id=7317

Редактирано от radioboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

krustanovs, мерси за добрия отговор. Проблемът на "софтуера" е, че задължително е само и единствено за Windows... пък аз Windows съм го забранил да ми стъпва в къщата. Тия от gmax много мязат на Dahua пак? Имат ли читав уеб интерфейс без плъгини, ActiveX и други шитни?

 

radioboy, мерси за отговора. Въобще не съм фен на плъгини и като цяло на sandbox философията в браузърите, но все е нещо. На какъв принцип е плъгина? Java?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз масово напоследък ползвам Hikvision, работи добре, проблема остава с линукс-а .

за реално време може с влц да гледаш стрима , но за записите си трявба боза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има 25 броя "DVR" около 15-18 бр. "TVT"  заварих ги, другите до 25 ги монтирах аз HIKVISION", от скромния ми опит с тия две марки ДВР-и мога да кажа следното, TVT- когато ги следиш през мрежата правят по малко трафик от HIKVISION, било то през браузър или CMS-а, втория плюс е че се обединяват в сравнително лесния и малко натоварващ софт  "CMS" и плюсовете им свършват до тук, особено много се нервя с тоя техния  плъгин за уеб, HIKVISION се настройва много по лесно, много по устойчиви са на токови аномалии, естествено има и минуси, софта им за обединяване е доста гладен за ресурси и доста усложнен спрямо софта на TVT, правят доста повече трафик когато ги гледаш през мрежа, когато влезеш през браузър винаги си стартираш ръчно изображенията, докато при TVT това не е така, там се логваш и вече виждаш прозорчетата с  изображения от камерите, като цяло и едната марка и другата марка си има + и -, забравих да добавя, нито един ДВР при мен няма закачен монитор или мишка, изцяло се гледат и управляват през мрежата. 

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Xиквижън работи както под андроид така и под гейфон така и под VLC

мое лично мнение е да си вземеш техника като хората и забрави китайчетата

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Но мисля, че някои не ме разбраха. Питането ми е за ДВР с уеб базиран админ интерфейс. Гледането на стриймовете не ми е проблем, стига да стриймва в някакви човешки формати и да има RTSP. Задължително ми е, обаче, CMS-a да не е някакъв Windows only shit или уеб интерфейса да иска платформено зависим плъгин. Не мога да му фана спатиите на Hikvision на какъв ппинцип му е плъгина. В идеалния случай ми трябва admin UI с чист HTML5 или ако ще да е плъгин, да е Java applet.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Време е да напишеш ТИ това ръчно управление ;)

за сега китаец работи на кърнел 2.4

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Слагах наскоро няколко Hikvision, Имат софтуер, работят прилично. 

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Кърнел 2.4 си е тамън, въпроса е на апликейшън ниво в коя година са заспали...

страшен е кърнела нямам думи затова и апликациите са актуални

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ползвам само Ivision произвеждат се в Европа, на добра цена са  иимат т.н. "облачни функции" т.е  регистрираш се в един сайт и си гледаш от където и както си искаш. Няма нужда от статични адресе dyndns  портфорфардинги и т.н. и т.н. а акви камери имат дето виждат без подсветка нощем  е друга едбна голяма тема ама да не им правим реклама , който иска мога да му покажа или разкажа за какво става въпрос. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.