Jump to content

AirGrid M2 HP AG2 - Error404 при опит да се влезе в setup-а


netuno

Recommended Posts

Фърма е 5.5.2, до колкото помня. А за бисквитките - не съм ги спирал. Възможно ли е от онова съобщение със сертификата да не дава да се пишат бисквитки и това може ли да има връзка с невъзможността да вляза в настройките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък, идват сума ти устройства със скапан чип на флаша. Преди време имахме малък спор с колега  защото  чипа е точно под дросела на захранането. Той твърди ,че не е от дросела защото  дросела е затворен а аз си мисля ,че е от него , щото  скапаните флашове са на най-различни производители. Да не би и при теб да е нещо подобно. Пробвай да го флашнеш  през tftp  ако не стане явно ще иска нов чип и флашване  през програматор. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема който си описал съм го наблюдавал на устройство което му се бяха  скапали ЕЕПРОМ данните . Това е мястото записано от производителя с МАК адресите и калибровъчните данни. Префлашване с ТФТП минава успешно но после се чупи. Със сериен порт закачен в устройството може да видиш стартъп и лога. Оправи се с подмяна на флаша от изгоряло такова.

 

Успех ! 

Редактирано от bobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема който си описал съм го наблюдавал на устройство което му се бяха  скапали ЕЕПРОМ данните . Това е мястото записано от производителя с МАК адресите и калибровъчните данни. Префлашване с ТФТП минава успешно но после се чупи. Със сериен порт закачен в устройството може да видиш стартъп и лога. Оправи се с подмяна на флаша от изгоряло такова.

 

Успех ! 

оправя се и с флаш от Комет за няколко лева и програматор + fullflash. По лесно е от колкото да нацелиш  крачетата  на оригиналния флаш, взет от друго устройство , имаш право на един опит , при втория обикновено се надига някоя пътечка на флаша и става  доста тегаво за възстановяване. Аз понякога слагам куплунг и преходник , та да имам безброй опити ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.